آیا پری دریایی واقعیت دارد؟


آیا پری دریایی واقعیت دارد؟

در سال 2012 یک کانال تلوزیونی در امریکا در برنامه ای به نام سیاره حیوانات شواهدی را نشان داد که دال بر حقیقت وجود پری دریایی بود. در پایان این برنامه اعلام شد که این شواهد حقیقی است و به دور از تخیلات ساخته شده است. یک ماه بعد توسط سازمان ملی Oceanic and Atmospheric  امریکا در وب سایت خود اعلام کرد که موجودی که نیمش انسان و نیمش ماهی است را شناسایی کرده اند. در این پست خود آورده بود که : تاکنون شواهدی مبنی بر وجود آبزی آدم نما پیدا نشده است.
وجود پری دریایی در افسانه ها به هزاران سال قبل بر می گردد و اولین بار در 1000 سال قبل از میلاد مسیح در داستان های سوریه ، از خدایانی نام برده شده که در هنگام ورود به آب ماهی می شدند.

در سال های نه چندان دور کریستف کلمب هم در گزارش سفرهای خود به موجودی به نام پری دریایی در نزدیکی هاییتی در سال 143 اشاره کرده و آن را توصیف کرده است.

در سال 1967 کاپیتان جان اسمیت نیز توضیح داد که در سفر دریایی اش در ژانویه آن سال در نیو فنلاند موجودی را دیده که چشمان درشت و موهای سبز رنگ داشته و هرگز این موجود زیبا را فراموش نمی کند.

دانشمندان و متخصصان وجود موجوداتی شبیه به انسان و حیوان را تایید می کنند و از جمله آنها به موجودات آبزی چون manatees و dugongs اشاره دارند.

منبع : سلامت دیجیتال
1265
مطـالــب مرتـبــــط را بخوانید