استفاده از طب سوزنی برای کنترل استرس و درمان چاقی موثر است

ممکن است ابتدا عجیب به نظر برسد که فرو کردن سوزن های نازک در قسمت هایی از مسیر تعریف شده انرژی چی میتواند به کاهش وزن شما کم کند. ولی بهتر است بدانید که این روش بر روی افراد بسیاری در کنترل و تثبیت وزن انجام شده است. این روش نه با تاثیر فیزیکی بلکه با اثر گذاری روحی و روانی، بر چاقی تاثیر می گذارد. زیاده روی در مصرف مواد غذایی از روی هوس و اشتهای کاذب معمولا به دلیل استرس و اضطراب زیاد بوجود می آیند. این اختلالات احساسی ممکن است باعث شود برخی افراد برای داشتن احساس خوب و راحتی به غذا خوردن روی آورند که در برخی موارد منجر به چاقی موضعی نیز می شود. زمانی که فرد دارای سبک زندگی کم تحرک و بدون ورزش، با نشستن های بسیار است، پر خوری احساسی به راحتی می تواند منجر به چاقی و اضافه وزن گردد.

طب سوزنی می تواند به کاهش استرس و نگرانی کمک کند. این روش موجب آزاد شدن اندروفین می شود که اثر آرامش بخش بر روی بیمار دارد. با انجام طب سوزنی، فرد احساس آرامش بیشتری کرده و می تواند استرس و اضطراب را کنار گذارد. به این طریق او این روش به او کمک می کند تا فرد اشتهای زیاد خود در اثر استرس را کنترل کند.

طب سوزنی جایگزینی برای داشتن برنامه غذایی سالم روزانه و ورزش کردن نیست. ولی می تواند به کنترل پر خوری و اشتهای زیاد کمک کرده و به این طریق چاقی را درمان کند. زمانی که بیمار می خواهد شیوه زندگی سالم را برگزیند و طبق آن عمل کند، باید از دستور العمل های پزشک خود پیروی کند، ولی می توان گفت که این تغییر سبک زندگی شامل خودداری کردن از خوردن غذاهای حاضری یا غذاهای پر چرب، و جایگزینی آن ها با میوه ها و سبزیجات سالم و غذاهایی کم چرب می باشد. پیش از آنکه بخواهید یک برنامه ورزش را انتخاب کنید، بهتر است حتما مطمئن شوید که برای انجام ورزش سلامت کامل را دارا هستید تا مشکلی برایتان پیش نیاید.پزشک طب سوزنی معتقد است که انرژی حیاتی چی که در بدن در حال جریان است ، ممکن است مسیر آن مسدود شده باشد که با فرو کردن سوزن در مسیر حرکت چی و آزاد کردن انرژی مثبت، انرژی منفی از بدن خارج می شود.

این کار می تواند باعث کاهش استرس و بهبود جریان خون در اعضای بدن شود. طب سوزنی علاوه بر درمان چاقی، برای مشکل بارداری نیز استفاده می شود چرا که استرس می تواند عامل بازدارنده بزرگی برای آن باشد.

همچنین طب سوزنی علاوه بر کاهش استرس و در نتیجه جلوگیری از پر خوری ، در افزایش متابولیسم و افزایش جریان خون و انرژی چی در بدن موثر است. از طب سوزنی می توان برای کمک به کاهش سطح کلسترول خون استفاده کرد. این روش چینی در مقایسه با روش های دیگر برای لاغری از جمله لیپوساکشن و بای پس معده، هزینه کمتری دارد. هر جلسه درمانی در حدود 30 تا 45 دقیقه طول می کشد. توجه داشته باشید که پزشک و درمانگر طب سوزنی شما حتما فردی با تجربه و دارای گواهی نامه معتبر باشد.

آیا استفاده از طب سوزنی برای کاهش وزن مؤثر است؟

بسیاری از مردم در مورد طب چینی مشکوک هستند ولی شواهد بسیاری وجود دارد که نشان می‌دهد طب سوزنی برای افرادی که قصد مقابله با چاقی دارند و می‌خواهند کاهش وزن داشته باشند بسیار مؤثر بوده است و افرادی که این روش را ادامه دادند علاوه بر تثبیت وزن مناسب. سلامتی بدن و پوست و افزایش سیستم ایمنی نیز به همراه آن خواهد بود.

4 روش که بتوانید از طب سوزنی بیشترین استفاده را داشته باشید:

  1. به یک تالار گفتگو (فروم) بروید که در آنجا افراد چاقی که قبلاً از طب سوزنی برای کاهش وزنشان استفاده کرده‌اند یا همچنان استفاده می‌کنند، حضور داشته باشند. شما می‌توانید انجمن‌ها و تالار گفتگوهای بسیاری در اینترنت پیدا کنید و به صورت رایگان عضو آنها شوید. در این انجمن‌ها افرادی همانند شما حضور دارند.
  2. طب سوزنی می‌تواند موجب شود شما کمتر غذا بخورید. اگر شما میزان کالری که می‌سوزانید بیشتر از مقداری باشد که دریافت می‌کنید، در نتیجه کاهش وزن خواهید داشت. غذاهای کم چرب و کم کالری بخورید و محصولات لبنی به هر قیمتی که شده دوری کنید. حتماً روزانه نیم ساعت ورزش کنید. این یکی از روش‌های بسیارموثر در کاهش سریع وزن می‌باشد.
  3. برنامه ریزی کنید: با پزشک طب سوزنی خود مشورت کنید و برنامه‌ای برای کاهش وزن خود داشته باشید و مهم‌تر از همه آنکه سعی کنید آن را همیشه رعایت کنید. مطمئن شوید که حتماً ورزش و فعایت زیاد بدنی روزانه را نیز در برنامه خود جای دهید. اگر چه باید تلاش کنید که طبق برنامه‌تان پیش بروید ولی نباید خیلی به خود سخت بگیرید. به خودتان نیز کمی استراحت بدهید، درغیر این صورت از برنامه خسته خواهید شد.
  4. از مصرف داروهای محرک و تحریک بر انگیز خودداری کنید. طب‌های چینی زیادی وجود دارند که اساساً بر پایه گیاهانی هستند که ارزش و تاثیری ندارند. از این روش‌ها خودداری کنید چرا که چیزی جز هدر دادن پولتان نیست.به یاد داشته باشید که طب سوزنی یکی از روش‌ها درمانی است که می‌تواند در برنامه مربوط به کاهش وزن و مقابله با چاقی لازم باشد.

 

منبع : salemchi.com
764
مطـالــب مرتـبــــط را بخوانید