apple banned services 1009 erroe (1)


اپل کاربران ایرانی را مجددا تحریم کرد /درباره ارور آزار دهنده ۱۰۰۹

سرویس های مرتبط با آی تی و تکنولوژی های روز که طی تحریم های ناحق علیه کاربران ایرانی،دسترسی به بیشتر آن ها برای ایرانیان ناممکن شده بود،همانطور که انتظار می رفت بعد از انجام مذاکرات سیاسی،مجددا برای کاربران ایرانی برای استفاده در دسترس قرار گفتند.
به طور مثال برای مدت ها امکان ساخت حساب کاربری جدید در یاهو بعد از الزامی شدن ورود تلفن همراه برای تکمیل ثبت نام و در کنار آن حذف پیش شماره ایران از لیست شماره ها،ممکن نبود.اما مدتی است که این امکان مجددا فراهم شده و کاربران می توانند از خدمات این شرکت بعد از ثبت نام استفاده کنند.

اگرچه مردم عزیز کشورمان در انتظار رفع تحریم‌های اروپایی و آمریکایی بعد از توافقات انجام شده هستند تا بلکه بتوانند از تمامی سرویس های بین المللی استفاده کنند، اپل به تازگی با تحریم‌ جدید، دسترسی کاربران ایرانی را به برنامه‌ هایش قطع کرده است!

apple banned services 1009 erroe (1)در این اقدام ناجوانمردانه اینترنت بانک‌های ایرانی حذف و نصب برنامه‌ها مسدود شده و ارور آزار دهنده ۱۰۰۹ که اخطاری آشنا برای کاربران ایرانی و بخاطر تحریم امکان استفاده از امکانات نرم‌افزارها است،دوباره پس از مدت ها چشم نوازی می کند!

apple banned services 1009 erroe (2)۲۶ مهرماه که زمان اولیه لغو تحریم‌ها از سوی اتحادیه اروپا بیان شده بود،به دلیل زمان بر بودن سازوکار اجرایی این پروسه به ۶ دی به عنوان روز عملیاتی شدن آن موکول شد.اما در میان انبوه شرکت هایی که منتظر سرازیر شدن به سمت ایران برای عقد قراردادهای جدید هستند،اپل در اقدامی عجیب و ناگهانی تحریمی جدید را علیه کاربران ایرانی وضع کرده است.این در حالی است که ایرانی ها یکی از مشتریان ثابت و پروپاقرص محصولات اپل مانند آیفون،آیپد،مک بوک و… هستند و این شرکت سالانه سود خوبی از بازارش در ایران به دست می آورد.
گفتنی است هنوز مرکز اصلی فروش یا خدمات اپل در ایران وجود ندارد و کاربران این محصولات با مشکلات اساسی مواجهند.

در حال حاضر برای کاربران ایرانی نصب هر نوع نرم‌ افزار از فروشگاه برنامه‌های اپل غیرممکن شده و در حین استفاده از برخی نرم‌افزارها نیز با نمایش ارور تحریم، امکان استفاده از آن سلب می شود.اپل رفتار ثابتی در مقابل کاربران ایرانی ندارد و هر ازگاهی دسترسی کاربران ایرانی به خدماتش را بدون رعایت کردن قوانین بین المللی مورد بازی و سرگرمی قرار می دهد.

همچنین این شرکت پس از ارائه iOS 9 با اعمال قوانین سخت‌ گیرانه‌ برای توسعه دهندگان اپلیکیشن های این سیستم عامل، فعالیت تمام همراه بانک‌های ایرانی که با واسطه به کاربران محصولات اپل در ایران سرویس ‌دهی می‌کردند را غیرفعال، و دسترسی به خدمات موبایلی برای مشتریان بیش از ۳۰ بانک و موسسه مالی اعتباری ایران را غیرممکن کرد.

منبع : سایت زوم تک
518
مطـالــب مرتـبــــط را بخوانید