اگر خانواده خود را دوست دارید این مواد غذایی را در آشپزخانه خود داشته باشید

1-گل کلم: این سبزی که از خانواده براسیکاسه است غنی از ترکیبات سلوردار است که این ترکیبات نقش مهمی را در حفاظت از DNA دارند. مطالعات مختلف نشان داده اند که مصرف سبزیجات این خانواده از ابتلا به سرطان های کولون، پروستات ، ریه ، معده و سینه پیشگیری می کند.

گل کلم را ریز کرده و خوب بشوئیدو آن را خام یا پخته به همراه سالاد و یا وعده غذایی خود مصرف کنید. می توانید مقداری اسفناج را خرد کرده و درکف ماهیتابه پخش کنید و سپس کلم های خورد شده را روی آن بریزید ، کمی آب اضافه کنید تا با حرارت ملایم کمی بپزندو بعد باهم مخلوط کرده و سرکه بالزامیک، نمک و کمی روغن زیتون به آن اضافه کنید . سپس تمام مواد را با هم مخلوط کرده و بگذارید طعم یکسان پیداکنند.

نوش جان12-2

 

2- پنیر ریکوتا: این پنیر نه تنها برای استخوان ها بسیار مفید است ، بلکه برای رشد و تقویت عضلات بدن نیز بسیار ارزشمند است. استفاده از این پنیر بر روی غذاهایی مثل پاستا بسیار لذیذ است.

12-3

 

 

 

3- رازیانه: این گیاه به عنوان کمک هضم بعد از وعده های غذایی در اروپا بسیار استفاده می شود.این طعم دهنده دلچسب پتاسیم مورد نیاز بدن را نیز تا حد زیادی تامین می کند و همچنین سبب کاهش فشارخون می گردد. می توانید دانه های رازیانه را کمی تفت دهید و بوداده آن را در ترکیب سالاد، نان و همراه مواد غذایی استفاده کنید.

12-4

 

 

4- دانه خرفه: غنی از ویتامین C ، فیبر، آنتی اکسیدان هایی چون پلی فنول و تانن ، منیزیوم، کلسیم، آهن و منگنز است. این ماده غذایی از سکته های قلبی و مغزی نیز پیشگیری می کند.

12-5

 

5- برنج وحشی : این برنج به شما کمک می کند تا بر گرسنگی غلبه کنید این نوع از برنج 2 برابر برنج سفید پروتئین و و 3 برابر آن فیبر دارد.

12-6

 

 

منبع : سلامت دیجیتال
865
مطـالــب مرتـبــــط را بخوانید