ایده‌ جدید اپل برای هدفون

شنیده‌ایم که قرار است نسل بعدی آیفون‌های اپل، یک صفحه نمایش OLED داشته باشد، دوربین‌اش دوتایی است و بیرون نزده و بدنه‌اش هم باریک‌تر است. حتی شایعه‌ها خبر از حذف جک هدفون روی آیفون 7 داده‌اند. اپل هم چند روز پیش ایده‌ای را ثبت کرده است که هدفونی هیبریدی را نشان می‌دهد؛ این هدفون هم بی‌سیم و هم با سیم کار می‌کند.
هدفونی که اپل ایده‌اش را ثبت کرده، “هدفون قابل جدا شدن بی‌سیم” نام‌گذاری شده. این هدفون می‌توان سیگنال‌های صوتی را هم از داخل یک سیم معمولی و هم از طریق فرکانس‌های بی‌سیم (مثل بلوتوث) انتقال دهد.
طراحی اصلی اپل برای این هدفون چندان هم عجیب نیست. این هدفون یک جفت گوشی دارد که از طریق یک سیم اصلی به هم متصل شده‌اند. در حالی که گوشی‌ها می‌توانند به‌صورت بی‌سیم کار کنند، ‌سیم اصلی که هدست‌ها را به هم متصل کرده است، می‌تواند به یک سیم دیگر هم متصل شود. این سیم سوم را می‌توان به دستگاه‌های مختلف متصل کرد و صدا را از طریق سیم شنید.

نکته‌ی جالب درباره‌ی هدفون اپل، استفاده از سیم‌های آهنربایی در آن است. اتصالات سیم‌های هدفون اپل با استفاده مگنت‌هایی و به راحتی به یکدیگر متصل می‌شوند. مثل اپل واچ، شارژ این هدفون هم با استفاده از همین سیم‌های آهنربایی‌اش انجام می‌شود.

منبع : مجله دیجی کالا
446
مطـالــب مرتـبــــط را بخوانید