این خودرو را با قدرت ذهن خود برانید

گویا باگذر زمان امور محال فرض شده در گذشته بیشتر و بیشتر رنگ واقعیت به خود می گیرند،تا جایی که کنترل اشیاء با قدرت ذهن نیز اکنون ممکن شده است.
چندی پیش اولین خودرویی که قابلیت کنترل شدن با قدرت ذهن انسان را دارد توسط محققان دانشگاه نانکای در کشور چین ساخته شد.طبق ادعای سازندگان،عملی کردن این طرح از زمان مطرح شدن پروژه چیزی حدود دو سال زمان برده است.

پوشیدن تجهیزات مهیا شده برای خواندن سیگنال مغزی،به راننده این توانایی را می دهد تا کنترل حرکت رو به جلو، عقب ، توقف و نیز قفل و باز شدن خودرو را تنها با قدرت ذهن در دست بگیرد.این فناوری متشکل از ۱۶ حسگر است که سیگنال‌های انسفالوگرام را از مغز راننده می‌گیرند.همچنین برنامه رایانه‌ای تولید شده توسط محققان این دانشگاه سیگنال‌های مرتبط را انتخاب و سپس ترجمه کرده و از این طریق کنترل خودرو را ممکن می سازد.

mind-controling car (2)انتظار می رود تکنولوژی این خودرو که به نوع خود یک محصول شگفت آور تلقی می شود،با سایر دستاوردهای تازه دنیای تکنولوژی مانند خودروی بدون سرنشین گوگل ترکیب شود و از این طریق بیش از پیش زندگی راحت را برای انسان ها فراهم کند.محققان این طرح مدعی شده اند هیچ گونه نگرانی‌ بابت تصادفات احتمالی جاده‌ای در اثر پرت شدن حواس راننده وجود ندارد؛زیرا تنها زمانی به تمرکز راننده احتیاج وجود داشت که خودرو در حال تغییر خط بوده یا دور می‌زد.

گفتنی است این ایده برای اولین بار زمانی مطرح شد که محققان در تلاش بودند تا با ارائه طرح های جدید،زندگی راحت تری را برای کسانی که تنها از معلولیت جسمی رنج می برند به ارمغان بیاورند.این خودرو که با همکاری شرکتGreat Wall Motor تولید شده است، تنها می‌تواند در مسیر مستقیم حرکت کند و هنوز برنامه مشخصی برای تولید آن وجود ندارد.

منبع : سایت زوم تک
734
مطـالــب مرتـبــــط را بخوانید