این مواد غذایی سرماخوردگی و آنفولانزای شما را بدتر می کنند:

همیشه به خاطر داشته باشید که اگر درماههای سرد سال مرتب دست خود را باآب گرم و صابون بشوئید و مقدار کافی ویتامین دریافت کنید و فاصله خود را با افراد بیمار حفظ کنید، از خطر ابتلا به سرماخوردگی و آنفولانزا دور می مانید. اما زمانی که دچار آن شدید ، باید فکر چاره ای برای درد و سرفه و تب و خستگی ناشی از آن باشید.

  • نوشیدنی های قند دار و گازدار:

این مواد غذایی سبب التهاب می شوند حتی اگر شما به همراه آنها زنجبیل مصرف کرده باشید. شکلات ، آب نبات و برخی غلات صبحانه کودکان نیز همین تاثیر را دارند. سعی کنید در این مدت از غلات ارگانیک استفاده کنید. به جای این نوشیدنی ها ، چای زنجبیل میل کنید و از کلوچه و بیسکوئیت های کم شکر استفاده کنید.

  • لبنیات:

اگر بدن شما به لبنیات آلرژی ندارد و یا دچار عارضه عدم تحمل لاکتوز نیستید ، می توانید در طول این دوران از این محصولات پر کلسیم و پر ویتامین استفاده کنید. اما به طور کلی مصرف لبنیات دراین زمان ممکن است مخاطی در گلو ایجاد کند که درد را تشدید کند.

  • الکل:

مصرف الکل نیز مانند محصولات قندی سبب افزایش التهاب در بدن می شود و در نتیجه نه تنها کمکی به رفع بیماری نمی کند بلکه آن را بدتر هم می کند و گفته می شود ممکن است سبب کم آبی بدن نیز گردد.

  • کربوهیدرات های تصفیه شده:

این ترکیبات به سرعت در بدن تجزیه شده و تبدیل به قند هایی می شوند که سبب بروز التهابات نهفته در بدن می گردند، مانند آنچه قند و نوشابه های قندی و گازدار در بدن انجام می دهند. این مواد غذایی مانند کراکرها و تست ها به بدن اجازه مبارزه با عفونت را نمی دهند. اگر می خواهید در طول دوره این بیماری از نان استفاده کنید اطمینان پیدا کنید که نان خریداری شده 100% از غلات کامل تهیه شده است.

منبع : سلامت دیجیتال
1029
مطـالــب مرتـبــــط را بخوانید