بخوانید از ارزان‌ترین شهرهای اروپا

از ارزان‌ترین شهرهای اروپا بر اساس شاخص مسافران سبک‌ بار (Backpacker Index) می توان به موارد زیر اشاره کرد:

بخارست، رومانی

در شاخص مسافران سبک‌ بار هزینه اقامت یک شب در مسافرخانه و دو بار استفاده روزانه از حمل و نقل عمومی در نظر گرفته می شود. بخارست یکی از ارزان‌ترین شهرهای اروپا برای مسافرانی با بودجه محدود محسوب می شود که هزینه روزانه اقامت در آن برابر با 23.38 دلار است. با این وجود، بخارست جذاب‌ترین شهر رومانی نیست.

صوفیه، بلغارستان

یکی دیگر از مواردی که در شاخص مسافران سبک‌ بار محاسبه می شود، سه وعده غذای کم هزینه روزانه است. این مساله در صوفیه تقریبا نیمی از هزینه روزانه اقامت که 24.43 دلار است را شامل می شود. مرکز شهر صوفیه مکان دلپذیری بوده و به گرمی پذیرای گردشگران خارجی است.

کراکوف، لهستان

هزینه روزانه اقامت در کراکوف حدود 25.06 دلار است و از این رو، یکی از ارزان‌ترین شهرهای اروپا برای گردشگران خارجی محسوب می شود. افزایش تقاضا برای بازدید از شهرهایی مانند پراگ و بوداپست موجب افزایش هزینه اقامت روزانه در آنها شده و کراکوف در مقایسه با آنها شهر کم هزینه‌تری در اروپا است.

سارایوو، بوسنی و هرزگوین

سارایوو یکی دیگر از شهرهای ارزان اروپا برای سفر و اقامت محسوب می شود که به شدت در پی جذب گردشگران خارجی است. سارایوو در منطقه‌ای کوهستانی و به نسبت دور افتاده قرار دارد، اما این به معنای آن نیست که فاقد زرق و برق و جذابیت‌های دنیای مدرن باشد.

کیف، اکراین

هزینه روزانه اقامت در کیف حدود 26 دلار است. سفر به این شهر برای گردشگرانی که با زبان روسی یا اکراینی آشنایی ندارند همچنان چالش برانگیز بوده، اما این شرایط احتمالا طی چند سال آینده تغییر خواهد کرد.

ریگا، لتونی

مسافرخانه‌های ریگا دارای امکانات خوبی بوده و هزینه روزانه اقامت در این شهر نیز حدود 26 دلار است.

بلگراد، صربستان

شاخص قیمت شامل بازدید از یک جاذبه مشهور در هر روز می شود. از آنجایی که بلگراد دارای جاذبه‌های فراوانی نیست می توانید بخشی از این هزینه را صرفه جویی کنید، اما مرکز شهری زنده و جذاب با برچسب‌های قیمت مناسب برای محصولات و خدمات مختلف توجه شما را جلب خواهند کرد.

بوداپست، مجارستان

هزینه روزانه اقامت در بوداپست برابر با 31.49 دلار ارزیابی شده است. کلیساهای جامع و قلعه‌های بسیاری در این شهر قرار دارند که بازدید از آنها تجربه‌ای به یاد ماندنی بوده و همچنین، می توانید در چشمه‌های آب گرم آرامش کسب کنید.

ورشو، لهستان

هزینه روزانه اقامت در ورشو برابر با 35.78 دلار است. زیرساخت‌های این شهر برای جذب هرچه بیشتر گردشگران خارجی به سرعت در حال توسعه هستند و بی تردید با گذشت زمان، بازدید از این شهر آسان‌تر و دلپذیرتر می شود.

زاگرب، کرواسی

زاگرب یکی از شهرهای محبوب کرواسی است که در امتداد ساحل قرار دارد. اگرچه هزینه روزانه اقامت 38.95 دلاری، مقرون به صرفه بودن آن را کمی تحت تاثیر قرار می دهد، اما همچنان در مقایسه با استاندارهای اروپایی و به ویژه همسایه خود ایتالیا، شهری نسبتا ارزان است.

براتیسلاوا، اسلواکی

هزینه روزانه اقامت در براتیسلاوا برابر با 40.79 دلار است و تقریبا یکی از شهرهای ثابت در تورهای اروپایی محسوب می شود.

منبع : 118safar.com
521
مطـالــب مرتـبــــط را بخوانید