بهترین دوستان خود را از روی DNA پیدا کنید

دی ان ای نوعی اسید نوکلئیک دارای دستورالعمل‌های ژنتیکی است که وجود آن برای توسعه بیولوژیکی موجودات زنده و ویروس ضروری است. نقش اصلی مولکول دی ان ای در واقع ذخیره ‌سازی طولانی مدت اطلاعات ژنتیکی است.

حال دانشمندان ادعا می کنند در آینده نزدیک می‌توان دوستان صمیمی با ویژگی‌های رفتاری مشترک را بر اساس تکنولوژی تشخیص روحیه و رفتار از روی DNA پیدا کرد.این تکنولوژی در واقع بر اساس شباهت‌های شخصیتی و رفتاری عمل می کند
مهمتر از دوست به کمک این تکنولوژی می توان با کمک به بنیان خانواده، بهترین فرد ممکن برای ازدواج با شخصی دیگر را به وی معرفی کرد.

از طریق فناوری تشخیص DNA امید است تا بتوان به جامعه بشری کمک کرد تا ویژگی‌های رفتاری مخفی در ژنوم را به صورت اطلاعات دیجیتال طبقه‌بندی و از آن برای یافتن فردی با خصوصیات رفتاری مناسب استفاده کنند در واقع فناوری تشخیص و ثبت ویژگی‌های رفتاری از طریق ژنوم به انسان‌ها کمک می‌کند تا با پوشیدن لباس‌های الکترونیکی، فرد مورد نظر خود را در فضای مجازی، اما با شرایط واقعی ملاقات کنند.تا سال ۲۰۴۰ میلادی همه مردم جهان از جزئیات DNA و تاثیر آن در جذابیت و خلق و‌خوی اجتماعی در برخوردهای محیطی آگاه خواهند شد.

دکتر رومین برتراند، متخصص علوم اجتماعی از کالج لندن اظهار کرد: تا سال ۲۰۴۰ حدود ۷۰ درصد از روابط اجتماعی از طریق فضای مجازی ایجاد می‌شود که با توجه به مشکلات موجود در شبکه‌های اجتماعی فعلی مانند پنهان‌کاری و دروغ‌گفتن افراد در مورد رفتار‌های واقعی به کمک فناوری تشخیص DNA این مشکلات برطرف می‌شود.

منبع : خبرگزاری ایسنا
478
مطـالــب مرتـبــــط را بخوانید