جمع و جور کردن سیم‌های اضافه به روش باسلیقه‌ها

وقتي با هيچ ترفندي نمي‌شود سيم‌ها را از جلوي ديد پنهان كرد، بايد از ذوق و سليقه‌تان كمك بگيريد و با تزیينات ساده اين‌چنيني تهديد‌ها را تبديل به فرصت كنيد!

 يك‌بار تمام وسايل برقي و گجت‌هايي كه در خانه داريد را بشماريد و ببينيد كه با وجود اين همه وسيله تقريبا چند متر سيم از در و ديوار آويزان است؛ سيم‌هايي كه به جز برق‌رساني و شارژ كردن، وظيفه نامنظم نشان دادن فضا را هم برعهده دارند.خيلي وقت‌ها همه‌جا از تميزي برق مي‌زند، وسايل يك‌دست و هماهنگ هستند و هيچ نقصي در خانه وجود ندارد اما همين سيم‌هايي كه ظاهرا ديده نمي‌شوند، خانه را در چشم بقيه آشفته نشان مي‌دهند. سر و سامان دادن به وضعيت سيم‌ها راه‌حل‌هاي ساده و كاربردي دارد كه شايد تا به حال به آن فكر نكرده باشيد.

وقتي با هيچ ترفندي نمي‌شود سيم‌ها را از جلوي ديد پنهان كرد، بايد از ذوق و سليقه‌تان كمك بگيريد و با تزیينات ساده اين‌چنيني تهديد‌ها را تبديل به فرصت كنيد!
حالا كه چندسالي از حمله سيم‌ها به خانه‌ها گذشته، حتما تعدادي از آنها بلااستفاده شده‌اند و براي روز مبادا قرار است راهي انبار شوند. اگر چند تا رول دستمال كاغذي داشته باشيد مي‌توانيد آنها را در جعبه كنار هم بچينيد و از هركدام براي يك سيم يا شارژر استفاده كنيد. با اين كار در آينده براي پيدا كردن يك سيم مشخص لازم نيست نصف روز وقت بگذاريد.


تا به حال چندبار براي‌تان پيش آمده كه گوشي در حال شارژ از سيم جدا شده و محكم با زمين برخورد كند؟ ايده‌هاي ساده‌اي وجود دارند كه به شما كمك مي‌كند جلوي اين اتفاق را بگيريد. يك راه‌حل اين است كه مثل عكس، يك شيشه شامپو را از وسط نصف كنيد و قسمتي از پشت آن را سوراخ كرده و به عنوان دستگيره به كار ببريد. ايده بعدي هم اين است كه به جيب شلوار لي كهنه‌تان يك بند بدوزيد و همين استفاده را از آن كنيد.


يك جعبه كفش را به تعداد لازم سوراخ و با كاغذ كادو تزیين كنيد. حالا شما از وسايل دورريختني يك جعبه زيبا و البته كاربردي ساخته‌ايد كه به عنوان وسيله‌اي براي استتار سه‌راهي و سيم‌هاي شارژر به كار مي‌رود.


معمولا سيم‌هاي پشت ميز كامپيوتر كه يك سرشان آزاد است به امان خدا رها مي‌شوند. به خاطر همين اغلب اوقات مي‌افتند زير ميز و با مكافات زيادي بايد پيداي‌شان كرد. چندتا گيره ساده اما مشكل را حل مي‌كند و به فضاي اطراف كامپيوتر سروسامان مي‌دهد.


يك رول دستمال كاغذي به همراه يك تكه كاغذ كادو مي‌تواند نقش جمع و جور كننده شارژر لپ‌تاپ را بر عهده داشته باشد؛ آن هم وقتي كه فاصله‌تان با پريز كم است و طول زياد سيم جز شلوغ نشان دادن محيط اطراف‌تان، كار ديگري نمي‌كند.


يكي از مراكز تجمع سيم‌ها زير ميز كامپيوتر است كه علاوه بر نامنظم كردن ظاهر خانه، كار را براي گردگيري و تميز كردن آنجا هم مشكل مي‌كند. ايده‌هاي زيادي شبيه به عكس، وجود دارد كه بسته به امكاناتي كه در منزل داريد مي‌توانيد از آنها استفاده كنيد. مهم اين است كه سيم‌ها از روي زمين جمع شوند و در كوچك‌ترين فضاي ممكن به شكل مرتبي كنار هم قرار بگيرند.

منبع : مجله منزل
647
مطـالــب مرتـبــــط را بخوانید