درس‌هایی که جنین، در شکم مادر می‌آموزد

اکثر ما تصور می‌کنیم وقتی کودک در شکم مادرش است، زیاد متوجه چیزی نمی‌شود و از لحظه‌ای که پا به این دنیا می‌گذارد، یادگیری او آغاز می‌شود. اما اخیرا محققان دریافته‌اند که کودکان در دوران بارداری نیز در مرحله آموزش به سر می‌برند. آنها معتقدند که جنین مطالب به خصوصی را در رحم مادر می‌آموزد زیرا بسیاری از صداهایی که در این دوران می‌شنود، تا مدت‌ها پس از تولد به یاد دارد و زمانی که دوباره آنها را می‌شنود نسبت به آن عکس‌العمل نشان می‌دهد.

او از 10 هفتگی شروع به حرکت و جنب و جوش می‌کند و زمانی که به 23 هفتگی می‌رسد، قادر است صداها را از یکدیگر تشخیص دهد و حتی نسبت به آنها واکنش نشان دهد. اصلی‌ترین صدایی که همیشه می‌شنود، صدای ضربان قلب و نفس کشیدن شما است. زمانی که او در رحم شما است و همیشه آواز به خصوصی برایش می‌خوانید، پس از تولد خواهید دید که ضربان قلبش با شنیدن دوباره همین آواز افزایش می‌یابد.

آنها حتی طعم غذاهایی را که شما می‌خورید، متوجه می‌شوند زیرا پس از 6 ماهگی، درست به همان مواد غذایی علاقه نشان می‌دهند که شما در دوران بارداری‌تان مصرف کرده بودید. اثبات این ادعا نتیجه آزمایشاتی است که نشان دادند کودکانی که مادرشان در دوران بارداری مقدار زیادی آب ‌هویج نوشیده است، پس از 6 ماهگی تمایل بیشتری نسبت به سرلاک‌های با طعم هویج نشان دادند. به همین خاطر است که به مادران توصیه می‌شود سعی کنند در دوران بارداری، طیف وسیعی از مواد خوراکی را در رژیم غذایی خود بگنجانند.

جنین حتی قادر است در رحم مادر، بین صحبت کردن، آواز خواندن، کتاب خواندن و موسیقی تمایز قائل شود. مادران در فرانسه معتقدند که جنین حتی می‌تواند قدرت لامسه داشته باشد و با انجام برخی کارها در دوران بارداری و پس از آن سعی می‌کنند این مهارت را تقویت کنند. البته هیچ اثبات علمی در این زمینه وجود ندارد اما قطعا تمام فعالیت‌ها و کارهای روزانه شما می‌تواند برای کودکتان آموزنده باشد.

منبع : سلام دکتر
1034
مطـالــب مرتـبــــط را بخوانید