درمان جوش و کبودی با آسپرین

در حالیکه مسکن‌ها می‌توانند به طور موقت باعث تسکین تب، درد و حتی کسالت ناشی از مصرف الکل شوند، اما مزایای مصرف آنها فراتر از این مشکلات شایع است.

وقتی سردرد شدیدی داریم و یا بدن‌مان درد می‌گیرد، بلافاصله به سراغ کابینت داروها می‌رویم و به دنبال آسپیرین یا مسکن می‌گردیم. در حالیکه مسکن‌ها می‌توانند به طور موقت باعث تسکین تب، درد و حتی کسالت ناشی از مصرف الکل شوند، اما مزایای مصرف آنها فراتر از این مشکلات شایع است. وقتی با پزشکتان درباره‌ی مصرف روزانه‌ی آسپیرین صحبت می‌کنید، احتمالا این راه کارها را برای زیبایی و بهبود وضعیت سلامت به شما توصیه خواهد کرد:
۱.درمان جوش
مسکن‌ها فقط برای تسکین درد ناشی از بیماری نیستند؛ آنها می‌توانند باعث کاهش تورم، باز کردن منفذها و حتی نرم کردن پوست مورد استفاده قرار بگیرند. ترکیب فعال موجود در آسپیرین، اسید استیل سالیسیلیک است که ترکیبی گرفته شده از ترکیبات سالیسین بوده و به طور طبیعی در گیاهان خصوصا در درخت بید وجود دارد. در واقع اسید سالیسیلیک موجود در آسپیرین دارای خواص ضدالتهابی بوده و می‌تواند هر نوع مواد زائد را در پیاز مو از بین ببرد.
۲.از بین برنده‌ی میخچه
میخچه‌ها زخم‌های ناخوشایندی هستند و اغلب در نزدیکی پاشنه‌ی پا خود را نشان می‌دهد. شش عدد آسپیرین را با یک قاشق عصاره‌ی لیمو مخلوط کنید تا مایه‌ای خمیری به دست بیاید. سپس آن را روی میخچه بمالید و بگذارید ۱۰ دقیقه روی آن بماند. خواص اسیدی آن می‌تواند باعث نرم شدن میخچه شود.
۳.رها شدن از شر کبودی‌ها
اگر یک تا دو قرص آسپیرین را در نصف لیوان آب قاطی کنید و خمیر به دست آمده را روی منطقه‌ی مورد نظر بمالید می‌تواند باعث کاهش کبودی‌ها شود. در واقع این ترکیب باعث افزایش جریان خون در سطح پوست شده و قرمزی کبودی‌ها را کاهش می‌دهد.
۴.پیشگیری از سرطان
تحقیقات اخیر نشان می‌دهد که اگر افراد ۵۰ تا ۶۵ ساله حداقل به مدت ۱۰ سال به طور روزانه آسپیرین مصرف کنند، خطر انواع سرطان، سکته‌ی مغزی و حمله‌ی قلبی تا ۹ درصد در آنها کم می‌شود. 
منبع : alodoctor.ir
611
مطـالــب مرتـبــــط را بخوانید