دوستتان را در روز تولدش غافلگیر کنید

به جای اینکه در روز تولد دوستتان یک کارت تبریک آماده تهیه کنید، دریک ورق کاغذ برای او نامه و یادداشتی محبت آمیز بنویسید. اگر با دوستتان هم خانه هستید آن یادداشت را در جایی قرار دهید که دوستتان با دیدن آن غافلگیر شود. اگر دوستتان با شما همکار است یادداشت را در کشوی میز او قرار بدهید یا از یکی از همکارانتان بخواهید که یادداشت تبریک را به دست دوستتان برساند. چنین یادداشتی به دوستتان نشان خواهد داد که حضور او چقدر برای شما باارزش و مهم است.

به فکر یک صبحانه متفاوت باشید

اگر دوست شما هم خانه تان است صبح تولد او را با یک صبحانه عالی و مورد علاقه او شروع کنید. کمی زودتر از او از خواب بیدار شوید و صبحانه مورد علاقه اش را روی میز آماده کنید. می توانید کارت تبریک او را روی میز قرار دهید تا در مقابل دید او باشد. در غیر این صورت دوستتان را به یک ناهار یا شام دعوت کنید. می توانید قرار ملاقات را در جایی بگذارید که برای دوستتان سرشار از خاطره است.

مجموعه ای از خاطرات روزهای دوستی تان را در یک ورق بنویسد و آنها را کنار یکدیگر مرور کنید. سعی کنید خودتان چیزی برای دوستتان بپزید. برای مثال کیک تولد او را خودتان تهیه کنید. با این کار به دوستتان خواهید فهماند که برای او وقت گذاشته اید و این موضوع نشانه احترام و محبت شما به دوستتان است.

یادداشت های جداگانه

چند روز قبل از تولد دوستتان با بهترین دوستان و افراد مورد علاقه او هماهنگ شوید. اگر امکان این وجود دارد که تمامی آن ها در روز تولد دوستتان حاضر باشند یک میهمانی کوچک در یک رستوران برای او ترتیب دهید. اگر امکان جمع شدن همه دوستان وجود ندارد و به دلایلی نمی توانید میهمانی برپا کنید، یک یادداشت تبریک از تمام دوستان و آشنایان دوستتان تهیه کنید که با خط خود آن ها پیام تبریک نوشته شده باشد. این یادداشت ها را با کمک خانواده دوستتان در اتاق او بچسبانید، البته در زمانی که دوستتان حضور ندارد. دیدن این یادداشت های محبت آمیز می تواند دوستتان را در روز تولدش حسابی غافلگیر کند.

تولد در محل کار

اگر با دوستتان همکار هستید قبل از او در محل کارتان حاضر شوید و کشو و کمد کارش را با روبان و نوارهای رنگی تزئین کنید. می توانید یک دسته گل زیبا تهیه کنید و روی میزش قرار دهید. علاوه بر این، می توانید با کارفرمای مجموعه صحبت کنید تا دوستتان کمی زودتر محل کار را ترک کند.

از قبل برنامه ای سرگرم کننده برای دوستتان برنامه ریزی کنید. او را به تماشای یک فیلم دیدنی دعوت و سعی کنید روز پرخاطره ای را درذهنش ثبت کنید. اگر با دوستتان همکار نیستید، برای او یک دسته گل سفارش دهید و در روز تولد برایش بفرستید. مطمئن باشید این کار باعث غافلگیرشدن دوستتان خواهد شد.

این روز دوستتان است نه شما!

این نکته را در غافلگیر کردن دوستتان به خاطر داشته باشید که این روز تولد دوست شماست نه شما. بنابراین در گنجاندن برنامه های سرگرم کننده سعی کنید سلیقه و علاقه دوستتان را حتما لحاظ کنید. اگر به فکر برپایی یک میهمانی هستید حتما افرادی را به این میهمانی دعوت کنید که مورد علاقه او باشند نه شما.

منبع : هفته نامه زندگی مثبت
565
مطـالــب مرتـبــــط را بخوانید