رفع افسردگی و بسیاری از بیماری‌های روانی با مصرف فالوده سیب

یک کارشناس طب سنتی گفت: مصرف آب سیب، فالوده سیب، آب هویج و همچنین مصرف هویج پخته یا مصرف دمنوش‌های گیاهی مانند گاوزبان, بادرنجبویه, استخودوس و می‌تواند به کاهش بیماری‌های روان‌پریشی مانند افسردگی کمک کند.

ورزش معتدل اعضا و حرارت غریزی را تقویت می‌کند، افراد باید بدانند هنگام ورزش کردن زمانی که نفس تند شود و ضربان قلب بالا رفت و صورت گُلگون و سرخ شد باید دست از ورزش کردن بکشند چرا که اگر ورزش را ادامه دهند زمینه بیماری و ضعف حرارت غریزی ایجاد می‌شود.

سید جواد علوی کارشناس طب سنتی در این رابطه افزود: فصل تابستان به انتهای خود نزدیک است و با شروع فصل پاییز افراد باید تدابیر خاصی را رعایت کنند، در تقویم رومی معمولاً 10 روز زودتر از تقویم شمسی ماه جدید آغاز می‌شود و به‌عبارت دیگر از چند روز دیگر فصل پاییز آغاز می‌شود.

به‌گفته وی در پاییز بیماری‌ها بیشتر بروز پیدا می‌کند که می‌تواند به‌دلیل تجمع مواد زائد از فصل تابستان در بدن باشد، به‌عبارت دیگر تغییر آب و هوا از گرم و خشک به سرد و خشک خود زمینه بروز بیماری‌هاست.

این کارشناس طب سنتی عنوان کرد: در فصل پاییز بیماری‌های روان‌پریشی مانند افسردگی, بی‌خوابی, استرس یا دلشوره‌ها و … بیشتر بروز پیدا می‌کند، همچنین بیماری‌های سرد مانند سیاتیک, دردهای مفاصل, کم‌خونی و بیماری‌های گوارشی بیشتر می‌شود. بنابراین بسیاری از افراد از شدت بیماری‌شان در پاییز شکایت دارند.

وی افزود: خارش پوست و خشکی پوست از دیگر مشکلات فصل پاییز است که رعایت آداب صحیح غذا خوردن و کاهش مصرف مواد غذایی با طبع سرد مانند عدس, گوشت گاو و فست‌فودها, بادنجان, انواع سُس‌ها و … از ازدیاد سودا در این فصل پیشگیری کنند.

این کارشناس طب سنتی خاطرنشان کرد: مصرف آب سیب، فالوده سیب، آب هویج، هویج پخته یا مصرف دمنوش‌های گیاهی مانند گاوزبان, بادرنجبویه, استخودوس و … می‌تواند به کاهش بیماری‌های روان‌پریشی مانند افسردگی کمک کند چرا که دمنوش‌های یادشده قلب را قوت می‌بخشد و مانع بروز این بیماری‌ها می‌شوند.

منبع : تسنیم
488
مطـالــب مرتـبــــط را بخوانید