سه راه ساده برای یک زندگی شادتر

حقیقت این است که یک زندگی شاد را می‌توان در تک‌تک تصمیمات و عاداتی یافت که شما ممکن است حتی به آن فکر هم نکرده باشید.

  • احساسات خود را بیان کنید

سرکوب احساسات منفی، بیان آن‌ها با رییستان – می‌تواند شما را شادتر کند، این‌طور نیست؟  کسانی که می‌خواهند احساسات منفی خود را سرکوب کنند به همان اندازه‌ی کسانی که می‌خواهند آن را بیان کنند آشفته‌اند. اما بیان احساسات در چند کلمه ( مانند حس حسادت یا ناامیدی ) شما را آرام کرده و حس ترس و خشمتان را کاهش می‌دهد. البته دقت کنید معنی این حرف این نیست که بر سر رییس خود فریاد بزنید. از جلسه بیرون رفته، به یک دوستتان زنگ‌زده و حس خود را به او بگویید.

  • خودتان را برای تصمیم‌گیری در فشار نگذارید

نداشتن یک تصمیم مشخص خوب نیست اما تلاش زیاد برای گرفتن بهترین تصمیم – در مورد خرید یک کت زمستانی یا فعالیت‌های فوق‌برنامه‌ی کودکتان – نیز زیاد حس خوبی نیست. شما برای تصمیم گرفتن و تلاش برای گرفتن بهترین تصمیم فعالیت فکری زیادی انجام می‌دهید. در این زمان شما مغزتان را خسته کرده‌اید. این فعالیت عصبی شما را به سمت احساسات منفی و نداشتن انگیزه می‌کشاند.

اما گرفتن تصمیمی که به‌اندازه‌ی کافی مناسب باشد ( لازم نیست عالی باشد ) بخشی از مغز را تحریک کرده که باعث می‌شود احساس کنید بیشتر در کنترل و آرام هستید. بنابراین سریع‌تر تصمیم بگیرید.

  • به دیگران کمک کنید

در یک روز بد تنها چیزی که شاید به ذهنتان نرسد این است که به کسی کمک کنید. اما اگر می‌خواهید با استرس بجنگید تنها کافی است این کار را بکنید. افرادی که به بهترین طرز ممکن با استرس مقابله می‌کنند همان افرادی هستند در باوجود استرس زیاد در جامعه کمک‌های خود به دیگران را افزایش می‌دهند. به‌بیان‌دیگر زمانی که تحت‌فشار هستید با دیگران ارتباط برقرار کنید. برای بالا بردن میزان شادی خود بدون داشتن انتظاری از دیگران به آن‌ها کمک کنید.

منبع : wiki.5040.ir
495
مطـالــب مرتـبــــط را بخوانید