شوینده نانویی برای تمیزکردن لنزهای چشمی تولید شد

محلول شوینده ای با استفاده از فناوری نانو برای تمیزکردن لنزها به بازار عرضه شده است که می تواند به شکل موثری لنزها را از آلودگی هایی نظیر غبار یا روغن تمیز کند.

 

بازار لنزهای ابرآبگریز در حال گسترش است که دلیل این امر مقاومت بالای این لنزها است.
یکی از مشکلات لنزها، نیاز به تمیزکاری دائمی آنها است، اما به تازگی یک شرکت فعال در حوزه نانو محصولی برای استفاده روی لنزها ابداع کرده است که گفته می شود می تواند موجب ابرآبگریزی و ایجاد خاصیت ضدانعکاس در این لنزها شود.
این محصول موجب می شود ذرات خاک و آلاینده های روغنی به راحتی از سطح لنز زدوده شوند، در نتیجه لنز همیشه پاکیزه و عاری از لک خواهد بود.
این محلول که تولید به صورت یک شوینده سطح را تمیز کرده به طوری که تمام سطح لنز تمیز می شود و هیچ نقطه کثیفی باقی نمی ماند،
این محلول همچنین قادر است چربی هایی نظیر اثرات حاصل از اثر انگشت را از سطح لنز پاک کند، در تولید این محصول، محققان از سورفاکتانت هایی استفاده کرده اند که می تواند آلودگی های موجود در سطح لنز را شکسته و وارد فاز سیال کند و به این ترتیب آلودگی ها از سطح زدوده شوند.
آزمون های استاندارد انجام شده نشان می دهد که این محلول لنزها را به شکل موثری تمیز کرده و اثرمنفی روی عملکرد لنز ندارد، همچنین یک سری آزمایش های بسیار سخت روی این فناوری انجام داده تا سطح اثربخشی آن آزموده شود، برای مثال بزاق دهان، روغن بدن و ژل موی سر روی لنز ریخته شده و سپس با این محلول عملکرد لنز مورد بررسی قرار گرفت شده است.
pH این محلول بسیار نزدیک به آب بوده و عاری از سیلیکون است و شرکت آمریکایی تولید کننده آن بیش از 30 سال در زمینه پوشش ها و تمیزکننده های لنز سابقه فعالیت دارد.

منبع : ایرنا
432
مطـالــب مرتـبــــط را بخوانید