ضربان بالاتر قلب در زمان استراحت = خطر مرگ بیشتر

میانگین ضربان قلب در افراد بالغ به طور متوسط بین 60 تا 100 نبض در دقیقه می باشد.

نتایج مطالعه اخیر چاپ شده در مجله Canadian Medical Association Journal می گوید که اگر تعداد ضربان قلب از میانگین فوق بالاتر باشد ، ریسک مرگ ومیر ، نه فقط به دلیل مشکل قلبی بلکه به هردلیلی افزایش می یابد.

محققان در کشور چین در Medical College of Qingdao University in Shandong براساس یک مطالعه متاآنالیز بیش از 40 مقاله به نتیجه فوق رسیدند. محققان می گویند به ازاء هر 10 ضربان قلب بیشتر ریسک مرگ 9% افزایش دارد و این درحالی است که افزایش ریسک مرگ به ازاء هر10 نبض بیشتر به دلیل مشکلات قلبی 8% است.

فردی که تعداد ضربان قلب او در دقیقه 80 است ، ریسک مرگ او تقریبا 45% به هر دلیلی بیشتر است و میزان ریسک در فردی باتعداد ضربان 60 در هردقیقه ، به هردلیلی 21% می باشد.
محققان این مطالعه می گویند باید تلاش شود تا تعداد ضربان قلب در زمان استراحت در حد نرمال نگه داشته شود . ورزش هایی مانند پیاده روی سریع، دوچرخه سواری و دویدن می تواند کمک بزرگی برای سلامت قلب باشد. همینطور افراد می توانند با کاهش میزان استرس خود به سلامت قلب و عروق خود کمک کنند.

حتی تماشای یک کتاب رنگی و گوش کردن به موسیقی می تواند به عنوان یک ورزش برای قلب باشد. نتایج کامل این مقاله با عنوان Resting heart rate and all-cause and cardiovascular mortality in the general population در نوامبر 2015 در مجله نامبرده شده در فوق قابل دسترسی است.

 

منبع : سلامت دیجیتال
688
مطـالــب مرتـبــــط را بخوانید