مادران باردار: قهوه به IQ کودکان آسیب وارد نمی کند:

در تحقیقات اخیر محققان دریافتند که نوزادان به دنیا آمده از مادرانی که در طول دوران بارداری قهوه مصرف کرده اند ، نسبت به آنها که مادرانشان از قهوه استفاده نکرده اند ، از سطح IQ کمتر برخوردار نیستند و همچنین وجود مشکلات رفتاری در آنها نیز صحت ندارد.

نتایج این مطالعه که در 19 نوامبر در مجله معتبر علمی American Journal of Epidemiology به چاپ رسیده نشان می دهد که تا کنون شواهدی مبنی بر تاثیر نوشیدن قهوه در کاهش سطح هوش کودکان 4 تا 7 سال بدست نیامده است.

یکی از نویسندگاه این مقاله که استاد دانشگاه Ohio State University College of Medicine می گوید اگر مادران در طی دوران بارداری خود روزانه 1 تا 2 فنجان قهوه میل نمایند نباید نگران بروز مشکل در کودک خود باشند. در این مطالعه محققان میزان paraxanthine خون را در 2197 زن باردار اندازه گیری کردند( قهوه در بدن به مواد مختلفی شکسته می شود که یکی از آنها paraxanthine است).

محققان میزان paraxanthine را با IQ و رفتار کودکان 7-4 سال مقایسه کردند. در سال 2012 نیز محققین اعلام کردند که رابطه ای بین بیدار شدن کودک در شب و مصرف قهوه مادران وجود ندارد. آنها می گویند مصرف 2فنجان قهوه در طی دوران بارداری برای مادر و کوک ایمن است.

 

منبع : سلامت دیجیتال
568
مطـالــب مرتـبــــط را بخوانید