مشکلات مهم در حرکت خون در میان رگ ها

کاهش گردش خون می تواند با برخی نشانه ها و علائم خود را نمایان کند نشانه هایی مانند زخم پا ، ورم،بی رنگ بودن پوست و… می توانند به شما در این زمینه هشدار دهند

گردش خون یکی از فرآیند های مهم و حیاتی بدن انسان می باشد. از وقتی که به دنیا می آییم شرو به کار می کند و حدود 5لیتر خون را در سراسر بدن د جریان قرار می دهد از اهمیت بالایی بر خوردار است با مصرف مواد مغزی و ترشح هرمون ها PH  خون تنظیم می شود. این بزرگراه جریان خون نیاز به مراقبت و تعمیر دارد گردش خون پایین یک بیماری است که خون در بدن با سرعت پایینی در گردش می باشد و این امر موجب می شود که خون لازم به موقع بع اندام های بدن نرسد و فرد دچار ضعف و ناتوانی شود.

معمولا افراد سیگاری خانم های باردار افرادی که اضافه وزن دارند و یا دچار اختلال خوردن می باشند از پایین بودن گردش خون رنج می برند.به 5  مورد از نشانه های رایج این بیماری اشاره می کنیم که در صورت داشتن این علایم باید به پزشک مراجعه شود.
نشانه اول زخم پا: معمولا زخم ایجاد شده دیر خوب می شود و همراه با درد شدید است.
نشانه دوم ورم: اگر گردش خون پایین باشد دست و پا تورم می کند و بدن به صورت پف کرده است. علت این امر در کند بودن گردش خون بدن است که نمی تواند مایعات را به خوبی از سلول ها انتقال دهد.
نشانه سوم بی رنگ بودن پوست: رنگ پوست کم رنگ شده و صورت مثل گچ سفید می باشد. بعضی موارد نوک انگشت ها علایم کبودی دیده می شود.
نشانه چهارم وجود واریس: واریس ها بر زیر پوست نمایان می شوند.
نشانه پنجم ریزش مو و شکننده شدن ناخن: وقتی خون به خوبی در بدن جریان نداشته باشد کم کم موهای سر ضعیف می شود و تغذیع لازم را از بدن در یافت نمی کند و شروع به ریزش می کند.
منبع : hidoctor.ir
307
مطـالــب مرتـبــــط را بخوانید