مصرف زیاد نارنگی یرقان می‌آورد

 پوست نارنگی خاصیت زیادی دارد و مصرف بالای آن موجب یرقان می‌شود.

دکتر رضا حشمت محقق و پژوهشگر در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان با اشاره به خاصیت نارنگی اظهار داشت: نارنگی به خاطر آنتی اکسیدان‌ موجود در آن و همچنین غنی بودن از ویتامین‌های Aو B وc سبب شادی و نشاط قلب شده و کارهای قلب و عروق را آسان می‌کند‌.

وی بیان کرد: نارنگی 100 نوع بیماری را درمان می‌کند و پوست آن برای درمان و سلامتی بدن بسیار مفید است به طوری که با خوردن پوست نارنگی کلسترول مضر کاهش یافته و آنزیم موجود در پوست آن، سلولهای سرطانی را دفع و از بین می‌برد.

این محقق ادامه داد: مصرف نارنگی سبب تقویت معده شده و نفخ و حالت تهوع را از بین می‌برد و همچنین مصرف این میوه زمستانی سبب زیبایی پوست و مو و بر طرف شدن چین و چروک می‌شود و همچنین این میوه به علت غنی بودن از پتاسیم برای افرادی که از کمبود این ویتامین رنج می‌برند بسیار مفید و موثر است.

حشمت اضافه کرد: با مصرف نارنگی می‌توان به بر طرف شدن تب و تراکم خون در کبد کمک بزرگی کرد و این میوه خوش طعم برای افرادی که از سرگیجه رنج می‌برند داروی خوبی محسوب می‌شود.

وی ابراز داشت: نارنگی برای درمان بیماری‌هایی همچون چاقی، برونشیت، التهاب ریه، زکام ، آسم، فشار خون بالا ، بیماری‌های مختلف پوستی، اختلالات گوارشی، عصبی و استرس مفید است و بر اساس طب چینی پوست نارنگی سبب بر طرف کردن اختلالات طحال و ریه می‌شود.

حشمت در پایان گفت: مصرف زیاد نارنگی زردی به همراه دارد و مصرف زیاد این میوه به علت خاصیت اشتها آوری‌اش برای افراد چاق که در حال رژیم هستند مناسب نیست

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
521
مطـالــب مرتـبــــط را بخوانید