چقدر چاقی بازوهایتان عذابتان می دهد؟

چربی های تجمع یافته در ران ها و بازوها

چربی های بدن کالری های اضافی را ذخیره می کند و زمان گرسنگی آنها را می سوزاند و انرژی تولید می کند.

این چربی ها همچنین به سوخت وساز بدن نیز کمک می کند. چربی های بدن انواع مختلفی دارد و به خودی خود مضر و آسیب رسان نیست. مشکل زمانی ایجاد می شود که بی رویه چاق شوید. هیچ خانمی دوست ندارد که چربی بیش از اندازه ای در این قسمت از بدنش وجود داشته باشد.

با این حال پایین تنه یکی از قسمت هایی است که چربی های اضافی در آن تجمع بیشتری دارند، اما تجمع چربی در این قسمت بهتر از انباشتگی آن در ناحیه شکم است. اگر شکم بزرگی ندارید و چربی ها بیشتر در ران هایتان به چشم می خورد، بدانید که کمتر در معرض بیماری های مزمنی مانند بیماری های قلبی ـ عروقی هستید. محققان ثابت کرده اند که چربی های تجمع یافته در قسمت پایین تنه بدن با چربی های شکمی متفاوت است و خطر کمتری دارند. چربی شکمی جزو چربی های عمقی یا احشایی است که اطراف اندام های درونی شکم قرار دارد، در حالی که چربی های پایین تنه جزو چربی های زیرپوستی است.

این چربی ها زیر پوست قرار دارند و از چربی های عمقی برای بدن خطر کمتری دارند. اگر لاغراندام هستید و به طور ناگهانی بازوهای تان چاق می شود، امکان دارد این مسأله در نتیجه تولید هورمون استروژن باشد. اگر اضافه وزن تان به طور کلی در تمام بدن تان تقسیم می شود، احتمال ابتلا به دیابت نوع دوم وجود دارد. وقتی بدن قادر نباشد براحتی چربی ها را بسوزاند، بیشتر آنها را ذخیره می کند.

احتمال می رود سلول ها نسبت به انسولین مقاوم شوند و خطر ابتلا به دیابت افزایش یابد.عددی که روی ترازو یا شناسنامه تان دیده می شود اهمیت چندانی ندارد. مهم این است که به علائم و نشانه هایی که بدن تان ارسال می کند گوش دهید و به آنها بی اعتنا نباشید.

 

 

منبع : alodoctor.ir
560
مطـالــب مرتـبــــط را بخوانید