چگونه برای دکوراسیون خانه رنگ های خنثی انتخاب کنیم

ترکیب رنگ های خنثی برای دکوراسیون خانه بی‌نقص است و هیچ‌گاه قدیمی نخواهد شد، اما بدون هیچ رنگ اضافه‌ای، ممکن است کمی کهنه و بی‌هویت به نظر برسد؛ بالاخره خانه شما باید جلوه‌ای از شخصیتتان باشد. اگر دلتان می‌خواهد که رنگ‌ها را کمی زنده‌تر کنید ولی نمی‌دانید چطور این کار را انجام بدهید و یا از غیر قابل برگشت بودن این کار می‌ترسید، نگران نباشید و با این چگونه همراه شوید.

 

فلسفه‌ی این دکوراسیون در طراحی، حفظ پوشش خنثای اتاق است. استفاده از یک رنگ‌بندی خنثی و کلاسیک برای دیوار‌ها، کف و قسمت‌های اصلی مانند مبل، به شما اجازه‌ی اضافه کردن مقداری رنگ‌های متنوع را می‌دهد. علاوه بر این، هر وقت که خواستید می‌توانید بدون اینکه خرج زیادی لازم باشد، الگوها و رنگ‌ها را تغییر بدهید.
این‌ها چند مورد از راه‌های آسان طعم دادن به دکورتان است بدون اینکه مجبور شوید تغییر دائمی در طراحی‌تان بدهید:

 • کشیدن کاغذ دیواری روی یکی از دیوارها
  کاغذ دیواری کردن یک دیوار می‌تواند شکل و فضای کلی اتاق را تغییر دهد. کاغذ دیواری یک پوشش موقت برای دیوار به حساب می آید بنابراین دیگر لازم نیست نگران دردسر‌های کندن کاغذ دیواری و دائمی بودن این تغییر باشید.
 • از درها برای ایجاد تفاوت استفاده کنید
  درتان را با رنگ‌های روشن و براق رنگ کنید و یا آنرا با رنگ مرزبندی کنید، (مانند شکل). اگر در مورد استفاده از رنگ مطمئن نیستید، آراستن در با نوارهای واشی (نوارهای کاغذی رنگارنگ و طرح‌دار) می‌تواند یک راه سریع و راحت برای اضافه کردن رنگ‌های دلخواه باشد. این ایده مخصوصاً برای اتاق بچه‌ها عالی است.
 • به قفسه‌ها چاشنی بدهید
  با استفاده از برچسب‌های کاغذ رنگی دکوری یا رنگ در قسمت‌های داخلی قفسه‌هایتان، رنگ‌بندی اتاق را زنده‌تر کنید. این کار نسبت به رنگ کردن کل اتاق تغییر بزرگی نیست و از آنجا که قسمت کوچکتری است، می‌توانید از رنگ‌های روشن‌تر و براق‌تر استفاده کنید.

حتماً این جمله‌ی معروف را که «در مورد یک کتاب از روی جلد آن قضاوت نکن» شنیده‌اید. آنرا فراموش کنید. اضافه کردن کتاب‌های رنگارنگ با جلد‌ها و شیرازه‌های زیبا باعث جذابیت و زیبایی قفسه‌ها و عمق دادن به فضا می‌شود. همچنین می توانید کتابهایتان را با کاغذ رنگی جلد کنید و در قفسه قرار دهید تا رنگ های آنها روح تازه ای به خانه تان بدهد.

 • از یک پارچه بزرگ به عنوان دکور برجسته استفاده کنید
  برای اضافه کردن رنگ‌هایی که به آسانی قابل تعویض هستند به دکورتان، روی سرتختی‌ها را با پارچه‌های بزرگ و رنگارنگ بپوشانید

و یا از پرده‌ها بعنوان آثار هنری کوچکی که حضور پررنگی دارند استفاده کنید.

 • از تابلو‌ها و آثار هنری رنگارنگ استفاده کنید
  آثار هنری یکی از سریع‌ترین راه‌های اضافه کردن رنگ و جذابیت به دکور شما هستند، و این چیز پیچیده‌ای نیست. با این روش می‌توانید با هزینه‌ی کمی دکورتان را با کارهای جذاب و رنگارنگی که تأثیر زیادی در تغییر فضا دارند بسازید. اگر هم از آن‌ها خسته شدید، برای مدتی آن‌ها را کنار بگذارید و از کارهای دیگری استفاده کنید!
منبع : phow.ir
562
مطـالــب مرتـبــــط را بخوانید