چگونه و چه وقت باید میوه بخوریم ؟

سفیدی مو، تاس شدن، عصبانیت و گودی‌های سیاه زیر چشم، همه‌شان اتفاق نخواهند افتاد اگر با معده خالی میوه میل کنید…

به یاد داشته باشید که میوه‌ها را بعد از خوردن غذا میل نکنید

کارشناسان تغذیه در جهان بر این باورند که میوه‌ها باید زمانی خورده شوند که معده خالی است.اگر میوه‌ها را بعد از خوردن غذا میل کنید، نقش مهمی در مسموم کردن سیستم بدنتان خواهند داشت، در این حالت بدنتان با مقدار زیادی انرژی روبرو می‌شود که این انرژی به جای مفید بودن باعث از دست دادن وزن و کاهش قدرت برای انجام دیگر فعالیت‌های زندگی می‌شود.

برای مثال درنظر بگیرید که دو تکه نان و یک تکه میوه خورده‌اید، تکه میوه آماده است که مستقیما وارد معده‌تان و سپس روده‌تان شود اما به دلیل آن دو تکه نان، از ورود سریع آن به معده جلوگیری می‌شود..در این بین همه غذا فاسد شده، تخمیر می‌شود و به اسید تبدیل می‌شود و به محض اینکه درون معده، میوه با غذا و آنزیم‌های گوارشی تماس پیدا می‌کند، همه حجم غذا شروع به ازبین رفتن و فاسد شدن می‌کند .پس لطفا میوه را زمانی مصرف کنید که معده تان خالی است و یا یکساعت قبل از خوردن غذا باشد.

شما بارها شنیده‌اید که بسیاری شکایت می‌کنند که هر زمان که هندوانه می‌خوریم، غذا بالا می‌آید، و یا زمانی که موز می‌خوریم احساس می‌کنیم باید فورا به دستشویی برویم.در حقیقیت همه این‌ها اتفاق نخواهند افتاد اگر میوه را زمانی بخوریدکه معده تان خالی است درغیر این صورت میوه‌ها با غذای فاسد شده ترکیب میشوند و گاز تولید میکنند و درنتیجه شما بالا می‌آورید.

از خوردن میوه‌های پخته شده بپرهیزید

زمانی که نیاز دارید آب میوه بنوشید فقط آب میوه تازه بنوشید نه آب میوه کنسروها. حتی آب میوه‌هایی که بسیار غلیظ هستند را ننوشید.میوه‌های پخته شده را نخورید چرا که هرگز ماده مغذی میوه‌ها را دریافت نخواهید کرد تنها مزه‌شان را دریافت می‌کنید.به خاطر داشته باشید که پختن میوه، تمام ویتامین‌ها را از بین می‌برد،در ضمن خوردن میوه تازه بهتر از نوشیدن آب آن میوه است و اگر باید آب میوه بنوشید طوری بنوشید که دهانتان پر شود و آن را آرام آرام فرو دهید، چرا که باید اجازه دهید که آب میوه با بزاق دهانتان قبل از فرو دادن آن کاملا ترکیب شود.
نکنه:اگر شما روش صحیح میوه خوردن را کاملا بیاموزیدشما به راز زیبایی، عمر طولانی،سلامت،انرژی،شادابی و وزن طبیعی دست پیدا خواهید کرد.

می‌توانید برای پاکسازی بدنتان 3 روز روزه میوه و سبزیجات بگیرید. به مدت 3 روز فقط میوه بخورید،تا کمک بزرگی به سلامتی خود و نصف بیماریهایتان رادرمان کرده باشید و درضمن متعجب می‌شوید از اینکه دوستانتان به شما می‌گویند که چقدر پوستتان درخشان و صاف شده است. ماهی یکبار برالی حفظ سلامتیتان 3 روز روزه سبزیجات بگیرید

این مطلب را همیشه به یاد داشته باشید..
نوشیدن آب سرد بعد از غذا مساوی با ابتلا به سرطان ..

شاید نوشیدن یک لیوان آب سرد بعد از غذا، بسیار لذت بخش است اما آب سرد مواد روغنی که در آن لحظه مصرف کرده‌اید را سفت می‌کند، روند هضم غذا را کند می‌کند.و زمانی که این رسوب‌ها با اسید واکنش نشان می‌دهند و شکسته می‌شوند و سریعتر از غذاهای جامد، توسط روده جذب می‌شوند.این موضوع بسیار سریع موجب چاقی و سپس سرطان می‌شود، در ضمن آب سرد سبب اسپاسم و گرفتگی رگ های قلب می شود و خطر سکته قلبی را در افرادی که از آن استفاده می کنند بالا می برد.بنابر این بهتر است که بعد از غذا، سوپ گرم و یا آب ولرم مصرف کنید.

منبع : iranhall.com
452
مطـالــب مرتـبــــط را بخوانید