کدام نوع خیانت احساس بدتری را به شما منتقل می کند؟

تصور کنید همسر شما با فرد جدید ی آشنا شده است و با او رابطه جنسی داشته است. بدون اینکه احساسی خاص نسبت به او داشته باشد و باز تصور کنید که همسر شما عاشق کسی شده ولی با او ارتباط جنسی ندارد، کدام شما را بیشتر آزار می دهد؟

این سوال را محققان آمریکاییChapman University    از 46000 نفر پرسیده اند. نتیجه در مورد زنان و مردان متفاوت بود. 54% مردان علاقه به دیگری را آزار دهنده دانستند و حال آنکه در زنان این درصد برای تنها علاقه مندی به کسی بدون ارتباط جنسی 35% بود. در بین افراد همجنس گرا و آنها که دو جنسیتی بودند تفاوت معناداری وجود نداشت. جدا ازاینکه خیانت از چه نوع و با چه کسی اتفاق افتاده است ، آنچه بیشتر توجه محققان را به خود جلب کرد برانگیخته شدن حس حسادت در شرکت کنندگان در این مطالعه بود.

از نظر آنها، اینکه همسرشان چطور به آنها خیانت کرده مهم نبود ، مهم این بود که چرا احساسات او را خدشه دار کرده و چطور این حریم خصوصی شکسته شده است .

افراد عواقب این کار را بسیار بدتر می دانستند و بیان کردند که دیگر در برقراری ارتباط با همسرشان چون گذشته اعتماد ندارند. اگر شما هم دچار چنین اشتباهی شده اید یا به آن فکر می کنید لطفا چند لحظه تامل کنید و به موارد زیر توجه نمایید:

  • یک لحظه با خود بیاندشید شما در فکر انجام چه کاری هستید؟ خود را جای همسرتان بگذارید، چه فکر می کنید؟
  • چه چیز باعث شده شما به فرد دیگری متمایل شوید؟ آیا نیاز هست که در رابطه داشتن با همسر خود تجدید نظر کنید و چیزی را تغییر دهید؟
  • اگر امروز کسی شما را به خود جلب کرده است در حالیکه شما متاهل هستید پس حتما کس دیگری هم باز پیدا می شود، چگونه این احساسات خود را کنترل خواهید کرد؟ به عواقب آن فکر کرده اید؟
منبع : سلامت دیجیتال
492
مطـالــب مرتـبــــط را بخوانید