کمک هایی که یک متخصص کایروپراکتیک به شما می کند:

بسیاری از مردم کایروپراکتیک را درمان مکملی برای تنها گردن و کمر می دانند اما غافل از آنکه کایروپراکتور ها می توانند کارهای بسیاری انجام دهند.

علم کایروپراکتیک بر اختلالات عضلات اسکلتی و سیستم اعصاب و هر آنچه که آنها بر سلامت و عملکرد بدن تاثیر دارد ، تمرکز می کند. بسیاری نمی دانند که این متخصصان دوره های خاصی را در زمینه اطفال، تغذیه، مغز و اعصاب، اورتوپدی ، توانبخشی فیزیکی ، ورزش و آسیب های ناشی از آن و طب سوزنی گذرانده اند.

این روش درمان گاه کمک می کند تا فرد از اعمال جراحی و برخی دردها و بیمار های مزمن رهایی پیدا کند. درست است که یک متخصص کایروپراکتیک در تمام زمینه ها دوره دیده است اما تخصص و مهارت اصلی او بر اسکلت بدن، عضلات اسکلتی و سیستم اعصاب است.

یک متخصص کایروپراکتیک با بکارگیری مفاصل ساکرو ایلیاک که مرتبط هستند با لگن خاصره در انتهای ستون مهره ها ، سبب کاهش درد می شود. متخصص کایروپراکتیک می گوید اگر چه علت کاهش درد در کمر هنوز نامعلوم است اما می تواند برای افراد بیمار مفید فایده باشد.

 

گاه دردهای دوران بارداری که منجر به دردهای شدید سیاتیک می شود زنان را مجبور به مراجعه به متخصص کایروپراکتیک می کند. از آنجا که درمان های دارویی و جراحی ، عواقبی خطرناک برای جنین دارد بنابراین تسکین و درمان های معمول قابل قبول و انجام در این دوران نیست. نتایج نشان داده است که استفاده از این علم در 75 % زنان باردار در تسکین دردها حتی پس از زایمان نیز مفید است.

اعصاب قفسه سینه که مرتبط با ستون فقرات هستند در عمل هضم و گوارش دخالت دارند. یک مطالعه چاپ شده در مجله International Surgery نشان داده است که 66% افرادی که دچار مشکلات گوارشی و فتق قفسه سینه بوده اند ، علت مشکل در ناحیه استخوان های ستون فقرات بوده است و اغلب افرادی که دچار دردهای ستون فقرات هستند قبلا دچار عارضه IBS بوده اند. این متخصصان می توانند با کاهش درگیری اعصاب این ناحیه یه آرامش و تسکین فرد کمک کنند.

مطالعه ای که در Annals of Internal Medicine چاپ شده است می گوید این روش درمان بسیار موثر تر از درمان های دیگر برای دردهای ناحیه شانه ، گردن و کتف است. از آنجایی که بسیاری از پزشکان بین این دردها و سکته رابطه ای مستقیم را در نظر می گیرند، بنابراین یک متخصص کایروپراکتیک با علم به این روش درمان به شما کمک بزرگی خواهد کرد.

اگر نواحی بالای گردن و سر شما درد می کند ، متخصص کایروپرکتیک می تواند این درد شما را درمان کند. این متخصص با روش ماساژ درمانی می تواند این سردردها را در شما کاهش دهد. مطالعات نشان داده اند که درمان کایروپرکتیک می تواند سردردهای مزمن را از بین ببرد.

محققان هرگز توصیه نمی کنند که برای رهایی از بیماری پرفشاری خون داروها و شیوه زندگی خود را تغییر دهید اما پیشنهاد می کنند در مورد استفاده از این روش درمان به عنوان یک روش درمان مکمل ، با پزشک خود مشورت کنید. مطالعه محققان University of Chicago نشان داده در 50 نفر از افرادی که دارای پرفشاری خون بودند این روش درمان به بهبودی آنها کمک شایانی کرد.

 

 

منبع : سلامت دیجیتال
450
مطـالــب مرتـبــــط را بخوانید