گياهان و ادويه‌هايی كه در كنترل بيماری قند موثرند

بابونه قندخون را کاهش می‌‌دهد و با برداشتن قند از درون خون و فرستادن آن به محل ذخیره خود در کبد، از عوارض دیابت جلوگیری می‌‌کند.

ریحان

ریحان یک گیاه معطر است که یادآور تابستان و اوقات خوش غذاخوردن است. ریحان دارای رایحه بسیار خوبی می‌باشد و طعم و مزه مطلوبی به انواع سالادها، سوپ‌‌ها و سایر غذا‌‌ها می‌‌دهد. در یک مطالعه بر روی دم کرده‌‌های گیاهی، گیاهانی مانند زردچوبه، رزماری، مرزنجوش، پونه و ریحان حاوی بیشترین فلاوونوئید‌‌ها بودند. علاوه بر این، ریحان به طور ویژه‌‌ای قندخون را کاهش می‌‌دهد.

زغال اخته

زغال اخته، شکل اروپایی بلوبری می‌‌باشد. زغال اخته نسبت به بلوبری برتری دارد، زیرا زغال اخته به طور کامل (در درون و بیرون) به رنگ آبی است، درحالی که بلوبری فقط در سطح بیرونی آبی رنگ می‌‌باشد. رنگ آبی محتوی آنتوسیانین‌‌ها است- آنتی‌اکسیدان‌‌های سلامت بخش برای بدن که با دیابت مبارزه می‌‌کنند، قلب را تقویت می‌‌کنند و التهاب و چربی‌های خون را کاهش می‌‌دهند.

نتایج یک مطالعه انجام شده در انستیتو سلامت عمومی و تغذیه بالینی نشان داد که مصرف منظم زغال اخته تازه( 400 گرم در روز) فاکتورهای التهابی خون را کاهش می‌‌دهد و تحمل گلوکز را در افرادی که سندرم متابولیک دارند، بهبود می‌‌بخشد. محققان دریافتند در افرادی که مصرف زغال اخته را در برنامه غذایی خود افزایش دادند، در مقایسه با گروه کنترل (که رژیم غذایی عادی خودشان را داشتند)، سطح فاکتورهای التهابی مانند اینترلوکین6 حدود 20 درصد پایین تر بود.

بابونه

بابونه قندخون را کاهش می‌‌دهد و با برداشتن قند از درون خون و فرستادن آن به محل ذخیره خود در کبد، از عوارض دیابت جلوگیری می‌‌کند. بعد از یک روز سخت کاری، کمتر چیزی به اندازه یک فنجان چای بابونه آرامش بخش و تسکین دهنده است.

دارچین

بر طبق چندین مطالعه، دارچین قند خون را کاهش می‌‌دهد. اما یک مطالعه متاآنالیز جدید در پایگاه اطلاعاتیCochrane ،کاهش معنا داری در قندخون ناشتا، مقاومت به انسولین یا هموگلوبین  A1cنشان نداد. سپس، یک مطالعه متاآنالیز دیگر اعلام کرد که دارچین هموگلوبین  A1cکاهش می‌‌دهد.

دارچین سرشار از فیتونوترینت‌‌هایی است که التهاب را کاهش می‌دهند و می‌‌توانند با پایین آوردن کلسترول و سرعت بخشیدن به سوخت و ساز بدن در کاهش وزن موثر باشد. البته، هنگامی که دارچین را به همراه نان قندی مصرف می‌‌کنیم، این اثرات خوب دارچین در کاهش قندخون خنثی می‌شود. پس دارچین را با انواع لوبیاها، عدس و برنج قهوه‌‌ای یا در خوشت‌‌های دارای گوشت قرمز به کار ببرید. به یاد داشته باشید، همیشه دارچین را بدون قند و شکر مصرف کنید.

زیره

زیره یک نوع ادویه از خانواده جعفری است که مصرف آن با عدس قرمز و برنج قهوه‌‌ای طعم بسیار خوبی دارد. از زیره استفاده کنید، زیرا قند و کلسترول خون را کاهش می‌‌دهد. همچنین زیره اثر خوبی بر روی تخریب AGEs‌‌ها (مواد مضری که در دیابت در بدن تولید می‌‌شوند) دارد.

قاصدک

قاصدک یک گیاه خودرو است که تقریبا در همه جا وجود دارد، پس سعی نکنید که این گیاه را از باغچه خانه خود ریشه‌کن کنید. قاصدک برگ‌‌های  سبز تیره دارد که دارای عوامل تلخ مزه‌‌ای هستند که فشارخون را کاهش می‌‌دهند و به درمان کبد کمک می‌‌کند. همانند گزنه، قاصدک جریان ادرار را افزایش می‌‌دهد و به طور ملایم، از اعمال پاک سازی بدن حمایت می‌‌کند. گل قاصدک به کاهش وزن که در بیمارن مبتلا به دیابت یک ضرورت می‌‌باشد، کمک می‌‌کند.

شوید

شوید به غذاهای دارای ماهی، تخم مرغ یا قارچ مزه خوبی می‌‌دهد. منشا اصلی شوید خاورمیانه و جنوب شرق روسیه است اما راه خود را به اروپا نیز پیدا کرده است. قبلا از شوید تنها برای افزایش شیر در زنان استفاده می‌‌شد. امروزه از شوید به عنوان یک عامل محافظ در برابر دیابت یاد می‌‌شود. تقریبا20 ماده شیمیایی مختلف در شوید وجود دارد که به مبارزه علیه دیابت کمک می‌‌کند.

رازیانه

وقتی رازیانه به عنوان سبزی مصرف می‌‌شود طعم خاصی ندارد اما بذر یا دانه رازیانه دارای عطر بسیاری است که می‌‌توان از آنها چای رازیانه درست کرد. هم برگ رازیانه و هم دانه‌‌های آن محتوی مواد شیمیایی هستند که با دیابت مبارزه می‌کنند. آنتول Anethole، یکی از فیتوکیمیکال‌‌های موجود در رازیانه است که چندین عامل التهابی را در بدن مهار می‌کند و با سرطان مبارزه می‌‌کند. در هند این رسم وجود دارد که دانه رازیانه را بعد از یک وعده غذایی می‌‌جوند تا دندان‌ها را پاکسازی کند و نفس را تازه کند. اگر طعم شربت‌‌های سرفه را دوست ندارید، می‌‌توانید از رازیانه کمک بگیرید، زیرا رازیانه مهارکننده سرفه است (علاوه برکمک به دیابت و ناراحتی‌‌های گوارشی).

سیر

سیر به همراه ریحان، پونه و روغن زیتون طعم ویژه‌‌ای به غذاهای ایتالیایی و مدیترانه‌‌ای می‌‌دهد. سیر برای قلب مفید است و همانند پیاز و موسیر و پیازچه که همگی در یک خانواده از سبزیجات قرار دارند، از بدن در برابر سرطان محافظت می‌کند. سیر قوی ترین اثر ضد التهابی را داشته و در ضمن عملکردهای دیگری هم دارد: قندخون و چربی خون را پایین می‌‌آورد. تقریبا هر غذایی را می‌‌توان با این خانوداه نشان دارد و دقیقا سیتوکین‌‌هایی را که در دیابت نقش دارند مهار می‌‌کند. خواص سیر خشک شده یا پودر سیر از خواص سیر تازه و خام کمتر است.

نعناع حاوی آنتی اکسیدان‌‌های طبیعی است که با دیابت، بیماری قلبی، پیری و سرطان مبارزه می‌‌کنند.

زنجبیل

زنجبیل یک گیاه عالی در مبارزه علیه بیماری دیابت و چربی خون بالا است، زیرا دیابت را از چندین روش مورد هجوم قرار می‌‌دهد و حتی به کاهش وزن هم کمک می‌‌کند. در حقیقت، نتایج یک مطالعه که در سال 2012 توسط متخصصان تغذیه در دانشگاه کلمبیا انجام شد، نشان داد که بعد از مصرف یک صبحانه حاوی نوشیدنی زنجیبل، سوخت و ساز بدن به اندازه 43 کیلوکالری بیشتر از حالت عادی افزایش پیدا کرد. علاوه بر این، افرادی که نوشیدنی زنجبیلی را که محتوی 2 گرم پودر زنجبیل بود نوشیده بودند، سه ساعت بعد از مصرف صبحانه احساس سیری بیشتری را نسبت به کسانی که زنجبیل مصرف نکرده بودند، گزارش دادند.

در یک مطالعه دیگر، افرادی که به مدت 30 روز در دوز3 گرم ، پودر زنجبیل خشک مصرف کرده بودند، کاهش معنی داری را در گلوکز خون (17درصد)، تری گلیسیرید (9 درصد)، کلسترول تام (8 درصد) و LDL (12 درصد) خود مشاهده کردند. از زنجبیل در اکثر غذاها می‌‌توانید استفاده کنید. زنجبیل به گوشت قرمز و ماکیان مزه خوبی می‌دهد.

نعناع

نعناع حاوی آنتی اکسیدان‌‌های طبیعی است که با دیابت، بیماری قلبی، پیری و سرطان مبارزه می‌‌کنند. نعناع طعم خوبی به غذاها می‌‌دهد. نعناع عضلات مری را که در مجاورت معده هستند در حالت آرامش و ریلکس  قرار می‌‌دهد. افرادی که  رفلاکس دارند باید از نعناع اجنتاب کنند. در مورد سایر افراد، نعناع می‌‌تواند به هضم غذا کمک کند.

رزماری

رزماری مقوی قلب است و در درمان سندرم متابولیک اهمیت دارد. فعال ترین فیتوکمیکال  موجود در رزماری “کارنوزول” است که استرس اکسیداتیو را کاهش می‌‌دهد و در مبارزه با التهاب و سرطان موثر است. می‌‌توانید از فواید رزماری بهره ببرید. رزماری را در هنگام پخت غذاها به انواع گوشت قرمز  و خورش‌‌ها بیفزایید. یا چای دمکرده رزماری را که خاصیت آرام بخشی دارد، امتحان کنید.

مریم گلی

مریم گلی محتوی آنتی اکسیدان‌‌هایی است که نشان داده شده‌اند با دیابت مبارزه می‌‌کنند. مزه مریم گلی به گونه‌ای است که به خوبی در خورش‌‌ها پذیرفته می‌‌شود، علاوه بر این چای مریم گلی آرامش بخش است. همانند سایر گیاهان معطر، مریم گلی سرشار از پلی فنول‌‌ها است. محتوای “رزمارینیک اسید” موجود در مریم گلی بیشتر از مقدار آن در خود رزماری است.

این ترکیب فنولی نشان دهنده امیدی برای مبارزه با بیماری آلزایمر است. مریم گلی و چای عسل در برابر سرماخوردگی‌‌های ویروسی و باکتریایی به خوبی  عمل می‌‌کنند، زیرا هنگامی که مریم گلی و عسل ترکیب شوند، قدرت ضد میکروبی آنها افزایش می‌‌یابد.

استویا

استویا تنها شیرین کننده‌‌ای است که برای افراد مبتلا به دیابت مضر نیست، اگرچه چندین بار شیرین تر از شکر است. در حالی که استفاده از استویا کمکی به حذف علاقه شما به مواد شیرین نمی کند، اثرات مثبتی بر روی قند خون بعد از غذاخوردن و سطوح انسولین دارد. می‌‌توانید استویا را  حتی در یک گلدان پرورش دهید.

ترخون

ترخون یک گیاه بسیار خوب است که می‌‌تواند مقاومت به انسولین و پرخوری را در دیابت کاهش دهد.

آویشن

آویشن محتوی 75 فیتوکمیکال موثره و فعال است که علیه دیابت عمل می‌‌کند و عطر مطلوب آن دلپذیری هر غذایی را افزایش می‌‌دهد. آویشن از سیتوکاین‌‌های مبارزه کننده با التهاب حمایت می‌‌کند و  به سلول‌‌های خاصی از سیستم ایمنی (ماکروفاژها) کمک می‌‌کند تا عواملی که التهاب را کاهش می‌‌دهند، ترشح کنند.

زردچوبه

زردچوبه همان ریشه زرد معروف در غذای هندی است و احتمالا بهترین ادویه و گیاهی است که از سرطان پییشگیری می‌کند. زردچوبه یک ادویه ایده آل برای افرادی است که مبتلا به دیابت هستند. همانطور که تحقیقات ثابت کرده است زردچوبه اثرات ضد التهابی، ضد پیری و آنتی اکسیدانی دارد و محافط اعصاب  و قلب است و وزن را کاهش می‌‌دهد و نقش ضد عفونی کنندگی دارد. تمام این منافع به ماده اصلی تشکیل دهنده زردچوبه یعنی کورکومین نسبت داده شده‌اند.

منبع : زندگی آنلاین
379
مطـالــب مرتـبــــط را بخوانید