5 ماده غذایی که ترکیباتش بدتر از قند عمل می کند

اگر به اخبار جدید درباره مواد غذایی دقت کرده باشید حتما متوجه شده اید که محققان می گویند روغن سویا آنقدری که فکر می کردند مفید و خالص نیست .

این مهم در مورد تمام روغنهایی که از دانه های روغنی پوسته دار تهیه می شود صدق می کند. آنها می توانند سبب بازگشت دوباره وزن شوند، کبد چرب ایجاد کنند و باعث ایجاد مقاومت به انسولین شوند. دانشمندان علت این امر را نمی دانند، اما رژیم های غذایی که در آن امگا6 فراوان و امگا3 کم وجود دارد و روغن های گیاهی فرآیند شده هستند سبب افزایش اشتها، وزن و التهاب می شوند.

مشکل اینجاست که آنها در فرمولاسیون انواع غذاهای بسته بندی شده وجود دارند.

  • سرکه بالزامیک: به نظر می رسد که ترکیبات بکار رفته در آن تنها شامل سرکه، روغن زیتون و گیاهان مخصوص باشد. اما باید گفت که موادی چون شکر، روعن سویا و نگهدارنده و صمغ گزانتان نیز در فرمولاسیون آن برای بهبود خواص فیزیکی محصول گنجانده شده است.
  • سس مایونز با روغن زیتون برند mayo:  بعد از آب روغن سویا مهمترین ترکیب موجود درآن است . در آن همچنین نشاسته سیب زمینی برای بهبود بافت اضافه می شود که تقریبا در هیچ مایونز دیگری دیده نشده است.
  • کراکر با دانه کامل گندم: درست است که کراکر در فهرست اولیه محصولات سالم قرار ندارد، اما وقتی آن را می خرید انتظار دارید که گندم کامل در آن استفاده شده باشد. در اغلب محصولات کارخانجات مهم رو غن سویا بعد از آرد و مواد غنی کننده بیشترین ترکیب را تشکیل می دهد .

این اشکال عمده درباره این محصول نیست بلکه مشکل اینجاست که از روغن کتان هیدروژنه شده و شربت ذرت با فروکتوز بالا استفاده شده است . لطفا حتما برچسب مواد غذایی را بخوانید و سپس خرید کنید.

  • محصولات غله ای انرژی زا: این ها آن دسته از محصولات هستند که ،برای افرادی که نیاز به انرژی دارند اما زمانی برای خوردن غذا ندارند مناسب هستند. در این محصولات بعد از آرد و غلاتی مثل جو ، ترکیب اصلی را روغن سویا تشکیل می دهد . این محصولات همچنین حاوی انواع قندها، رنگ های مصنوعی و نگهدارنده ها هستند .
  • هوموس: مانند سرکه بالزامیک گمان می شود که در آن تنها از روغن زیتون استفاده شده اما روغن سویا اصلی ترین ترکیب است و بعد نخود و tahini ( خمیری تهیه شده از دانه کنجد) .

 

منبع : سلامت دیجیتال
922
مطـالــب مرتـبــــط را بخوانید