اختلالات اورولوژی ممکن است بدون علائم ظاهری رشد کند

دکتر شهرام طاهری ‌محمودی اظهار داشت: آقایان باید حتی در صورت عدم بروز علائم بیماری، به صورت دوره‌ای به پزشک مراجعه کرده و از اوضاع جسمی خود مطلع شوند.
دکتر شهرام طاهری‌محمودی در “صبح و گفت‌وگو” با اشاره به عمده‌ترین مولفه‌ی سلامت مردان، گفت: به طور کلی آقایان نسبت به خانم‌ها در معرض بیماری‌های بیشتری هستند و شیوع بیماری‌های مختلف در آقایان همواره آمار بیشتری داشته و شایع‌تر است.
وی همچنین در ادامه اضافه کرد: شیوع اکثر بیماری‌ها در آقایان می‌تواند ناشی از حضور در فضای های استرس‌زا در جامعه یا عامل ژنتیکی باشد.
این متخصص اورولوژی با بیان این که یک سری از بیماری‌های حوزه‌ی اورولوژی فقط منحصر به آقایان است، عنوان کرد: بیماری‌های مربوط به پروستات و دستگاه تناسلی منحصرا مربوط به مردان است، از این‌رو توجه به سلامتِ این ناحیه برای سلامتی آقایان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.
وی با اشاره به دلیل شیوع بیماری های مختلف در آقایان در طول زمان، اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین دلایل شیوع بیماری‌ها در آقایان حضور در مکان های استرس‌زا است و در کنار این عدم فعالیت‌های ورزشی، کار زیاد و استراحت اندک و مصرف سیگار و عادت بد غذایی و. . . می‌تواند دلایل مختلف بیماری‌های گوناگون در مردان باشد.
دکتر شهرام طاهری‌محمودی همچنین در خصوص اهمیت سلامت در آقایان اشاره کرد: در تمام دنیا بیماری‌های مختلف مردان دارای علائمی هستند که در صورت بروز آن‌ها، شخص دارای علائم، باید سریعا با مراجعه‌ی به پزشک در صدد رفع آن باشد.
وی با تاکید بر این که آقایان می‌بایست به صورت مستمر از اوضاع جسمی خود مطلع باشند، گفت: توصیه می‌شود که آقایان باید حتی در صورت عدم بروز علائم بیماری، حداقل در سال یک بار به صورت دوره‌ای به پزشک مراجعه کرده و از اوضاع جسمی خود مطلع شوند، چرا که برخی از اختلالات مربوط به حوزه‌ی اورولوژی ممکن است بدون علائم جسمی در بدن رشد کند.

منبع : سلامت نیوز
129
مطـالــب مرتـبــــط را بخوانید