دبیر انجمن قلب و عروق ایران نسبت به افزایش سکته قلبی هشدار داد

: دبیر انجمن قلب و عروق ایران از افزایش سکته قلبی و بیماری های قلب و عروق در سن پایین با توجه به جوان بودن جمعیت کشور هشدار داد.

،د

دکتر مهدی پیغمبری روز جمعه در حاشیه برگزاری سومین همایش روز ملی آترو سکلروز افزود: در حال حاضر، سکته قلبی و بیماری های قلب و عروق در مردان زیر ۴۰ سالگی و در زنان زیر ۵۰ سالگی در کشور شایع است.

وی با بیان این که شیوع بیماری های قلبی عروقی زودرس از شاخص های منفی پزشکی تلقی می شود، اظهار داشت: نگرش مردم در مورد پیروی از الگوی تغذیه مناسب خوب نیست. آنان باید به طور جدی عادت های روزانه غذایی خود را تغییر دهند.

پیغمبری ادامه داد: مصرف غذای سالم به دور از چربی ها و نمک زیاد باید در سبد تغذیه مردم لحاظ شود و آنان عادت کنند که طعم غذایی سالم تر را بچشند. پیغمبری تصریح کرد: غذاهای سرخ کردنی آفتی برای به خطر افتادن سلامتی مردم شده و افزایش سطح چربی خون، فشار خون بالا، دیابت و… که همگی ناشی از تغذیه نادرست است، منجر به افزایش شیوع سکته های قلبی در سن پایین شده است .

دبیر انجمن قلب و عروق ایران به خانواده ها به ویژه زنان توصیه کرد که به سمت مصرف غذاهای پخته شده روی آورند و از غذاهایی که دارای چربی زیاد و سرخ شده هستند، بپرهیزند. سومین همایش روز ملی آتروسکلروز امروز (جمعه) با حضور جمعی از متخصصان و پزشکان برجسته کشور با مشارکت انجمن قلب و عروق ایران در هتل آزادی در حال برگزاری است و تا بعدازظهر امروز ادامه دارد.

منبع : ایرنا
229
مطـالــب مرتـبــــط را بخوانید