نقش بُخور در سلامت پوست

بخور نعناع

۳ قاشق غذاخوری نعناع خشک را داخل ۲ لیوان آب جوش بریزید و روی حرارت قرار دهید و سپس پارچه‌ای روی سر خود بکشید و به مدت ۱۰ دقیقه سر خود را در مجاورت بخور قرار دهید. این بخور نه تنها باعث شادابی و احساس خنکی پوست شما پس از اتمام بخور می‌شود بلکه می‌تواند در سهولت خارج کردن دانه‌های سرسیاه پوست کمک کند. پس از اتمام بخور دانه‌های سرسیاه کاملاً نرم شده و به راحتی خارج می‌شود. پس از خارج کردن دانه‌ها برای تنگ کردن منافذ باز پوست از خیار رنده شده و یا محلول آب و لیموترش تازه استفاده کنید و پس از ۱۰ دقیقه با آب ولرم شستشو دهید. برای پوست‌های خشک و معمولی مناسب است.

بخور شفاف کننده صورت
۲ قاشق غذاخوری گل ختمی را با ۲ قاشق گل پنیرک، ۲ قاشق گل بابونه، ۲ قاشق گل گشنیز و ۲ قاشق گل شقایق نرم کوبیده تا به صورت پودر درآید سپس هر مرتبه ۴ قاشق غذاخوری از آن را با ۱ لیوان آب مخلوط و روی شعله قرار دهید تا جوش بیاید. سپس پارچه‌ای روی سر خود کشیده و ۱۰ دقیقه صورت خود را مجاور آن قرار دهید. این ماسک باعث شفافیت پوست شده و در صورت تکرار باعث کاهش جوش و لک‌های تیره پوستی می‌شود.برای سن‌های بالای ۳۵ استفاده می‌شود.

بخور بابونه
ابتدا ۳ قاشق غذاخوری گل بابونه را با یک لیوان آب جوش درون یک ظرف ریخته و روی حرارت قرار دهید. سپس پارچه‌ای روی سر بیندازد و سر را روی این بخار به مدت ۱۰ دقیقه قرار دهید. سپس بخور را از صافی عبور داده و بابونه‌های آن را جدا کرده و به مدت ۱۰ دقیقه روی صورت قرار دهید. پس از این مدت صورت خود را با آب سرد بشوئید. این کار را ۲ مرتبه در هفته تکرار کنید.بخور بابونه یکی از متداول‌ترین بخورها و مناسب برای هر سنی و هر پوستی می‌باشد بجز کسانی که جوش فعال دارند.

منبع : zendegionline.ir
230
مطـالــب مرتـبــــط را بخوانید