نقش صدا در جذب افراد، بیشتر از ظاهر و شخصیت؟

دوست داشتن دیگران به صورت ذاتی است که یک موهبت الهی محسوب می‌شود و این دوست داشتن سبب جذابیت بیشتر افراد و موفقیت در کارهای روزمره می شود.
طی تحقیقی که بر روی مردم ایتالیا، فرانسه و پرتغال انجام شده است این نتایج حاصل شد که افرادی که با فرکانس پایین صحبت می‌کند از مقبولیت بیشتری برخوردارند و تن صدای مردم فرانسه در حد متوسط است که محققان دریافتند صدا نقش مهمی در به خاطر سپردن افراد در ذهن ها دارد. با نمونه‌برداری از صدای افراد و انجام آزمایش‌های متعدد دانشمندان به این باور رسیدند که افرادی که دارای تن صدای بالایی هستند قابل اعتماد نیستند و نمی توانند حس اعتماد را به دیگران منتقل کنند.

لحن صدا و لکنت می‌تواند از جذابیت افراد کم کند به همین خاطر است که افراد برای القا مفاهیم به دیگران گاهی با صدای آرام صحبت می کنند.

ویلیام هلز می‌‌گوید: افرادی که سریع به سؤالات پاسخ می دهند لزوما IQ بالایی ندارند و این مسئله در مورد توان تغییر دادن لحن افراد نیز رابطه‌ای مستقیمی دارد ولی پاسخ درست دادن به سؤال‌ها از جواب‌های نادرست بی‌شمار بهتر بوده و این روش افراد باهوش است افرادی که برون‌گرا هستند خیلی سریع روی پای خود می‌ایستند و مهارت خاصی برای حمل اختلافات و شناسایی مشکل های خود دارند.

منبع : باشگاه خبرنگاران
726
مطـالــب مرتـبــــط را بخوانید