احتمال تولید لیموزین بوگاتی

برند لوکس گروه فولکس‌واگن یعنی بوگاتی ممکن است که مدل‌های تولیدی خود را با معرفی لیموزینی ۴ در گسترش دهد، حتی اگر در این زمان چیزی رسمی وجود نداشته باشد.
بلومبرگ خبر داده که پروژه‌ی بعدی بوگاتی توسط مدیر کمپانی یعنی آقای ولفگانگ دورهایمر و در زمان مصاحبه‌ای در موتور شو ژنو ذکرشده است:
من نمی‌توانم ایده‌ی یک لیموزین ۴ در را از سرم بیرون کنم. این ایده یکی از گزینه‌هایی است که ما باید دوباره به آن به‌عنوان پروژه‌ی بعدی ممکن نگاهی بیندازیم.
خواه این آرزوی دورهایمر در گمان هرکسی درست باشد، اما این اولین باری نخواهد بود که بوگاتی تلاش می‌کند تا سدانی ۴ در را گسترش دهد، چنانکه کانسپت گالیبیر قبل از این در سال ۲۰۰۹ ارائه‌شده بود. درحالی‌که این خودرو هیچ‌گاه روی خط تولید را به خود ندید، اما داده‌ها استفاده از یک پیشرانه‌ی ۸ لیتری ۱۶ سیلندری را نشان می‌دادند که از ویرون به ارث رسیده بود و برچسب قیمتش حدود ۲٫۵ میلیون دلار بود.

احتمال تولید لیموزین 4 درب بوگاتی +عکس

بوگاتی تاریخی جذاب از تولید خودروهای خانوادگی دارد، مثل تولید به‌شدت محدود خودروی “رویال” بین سال‌های ۱۹۲۷ تا ۱۹۳۳٫ ایده‌ی خودروی خانوادگی بوگاتی کاملاً متقاعدکننده است، زیرا پتانسیل لازم برای از بین بردن بزرگ‌ترین انتقاد برخی‌ها درباره‌ی خودروهای حال حاضر بوگاتی را دارد: هیچ‌کسی هرگز آن‌ها را واقعاً نمی‌راند.

احتمال تولید لیموزین 4 درب بوگاتی +عکس

یک خودروی خانوادگی خیلی متفاوت‌تر از سرعت بالای ۴۰۰ کیلومتر بر ساعت است. خودروی خانوادگی باید واقعاً استفاده شود، حال فرقی نمی‌کند که خانواده‌های پولدار دوست داشته باشند به کجا بروند. این بدین معنی است که بی‌شک مهندسی عالی و دقیق و طراحی دل‌فریب باید در خدمت هدفی واقعی باشند و بوگاتی می‌تواند دنبال تولید خودرویی باشد که از این مزیت‌ها برخورد باشد.

احتمال تولید لیموزین 4 درب بوگاتی +عکس

امیدواریم که آن‌ها این کار را بکنند. ما واقعاً اهمیتی نمی‌دهیم که اگر مبلغ بسیار زیادی باید پرداخت شود زیرا فکر می‌کنیم که نوآوری‌هایی که آن‌ها ممکن است با خودرویی مثل این به وجود آورند بیشتر از زمانی خواهد بود که آن‌ها خودرویی بسازند که تنها دو صندلی داشته باشد و فقط سریع برود و برای پیست باشد اما هیچ‌کسی حتی با آن به پیست نزدیک هم نشود.

احتمال تولید لیموزین 4 درب بوگاتی +عکس
احتمال تولید لیموزین 4 درب بوگاتی +عکس

بوگاتی همچنین ممکن است با یک خودروی دیگر هم قدم به عصر جدیدی بگذارد و آن یک خودروی الکتریکی است. اما وقتی درباره‌ی رقیبی برای شاسی‌بلند رولزرویس کالینن یا لامبورگینی اوروس پرسیده شد، پاسخ دورهایمر “نه” بود.

منبع : وب‌سایت پدال
384
مطـالــب مرتـبــــط را بخوانید