افزایش چند برابری سرعت دانلود با این دستگاه ممکن شد

به جرات می توان گفت کاربران هیچ کشوری مانند کاربران ایرانی از شنیدن چنین خبری خوشحال نخواهند شد! حتی متخصصان سایر کشورهای پیشرفته که داشتن پهنای باندی بالا مسئله ای عادی برایشان به شمار می رود به دنبال راه هایی برای افزایش سرعت دریافت فایل هستند تا در محیط اینترنت بتوانند هرچه سریعتر به تبادل اطلاعات بپردازند.
مدتی قبل لیست ده کشور برتر دنیا در سرعت اینترنت بعلاوه آخرین جایگاه ایران در دنیا ارائه شد و به خاطر رده غیر قابل قبول ایران در این لیست است که کاربران ایرانی را مشتاقانه منتظر عملی شدن این تکنولوژی جدید خطاب کردیم.

افزایش سرعت اینترنت
افزایش سرعت اینترنت

اخیرا گروهی از دانشمندان و مهندسان دانشگاه مینه‌سوتا دستگاهی اختراع کردند که قادر است سرعت دانلود را چندین برابر افزایش داده و در عین حال کاهش مصرف انرژی را به همراه داشته باشد.
طی این اختراع آن ها ابزار نوری جالبی در مقیاس نانو ارائه کرده اند که می‌تواند سرعت دانلود آنلاین اطلاعات را تا حد زیادی افزایش داده و در مقابل هزینه اینترنت را به طرز قابل توجهی کاهش دهد.

گفتنی است این دستگاه از نیروی تولید شده توسط نور استفاه می ‌کند و با تاثیر فوق العاده خود می تواند کسب پیشرفت‌ در محاسبات کامپیوتری و پردازش اطلاعات با استفاده از نور به جای جریان الکتریکی را سبب شود.
در واقع این اختراع شبیه دستگاه‌ های تقویت ‌کننده الکتروشیمیایی است، اما کاملا با نور کار می‌کند.
کانال‌های نوری در اندازه نانو می‌توانند برای تولید نیروی نوری کافی مورد استفاده قرار بگیرند.این نیروی حاصل از نور بسیار قوی است، به طوری که بخش‌های مکانیکی این وسیله می‌توانند به طور کامل با نیروی حاصل از نور کار کنند.

منبع : سایت زوم تک
480
مطـالــب مرتـبــــط را بخوانید