اوپل آسترا، خودرو سال اروپا

نسل جدید اوپل آسترا، خودروی هاچ بک آلمانی‌ها که قرار است در بازار داخلی کشورمان هم عرضه شود، با پشت سر گذاشتن ولوو XC90 به عنوان بهترین خودروی سال ۲۰۱۶ اروپا شناخته شد.

خودروی سال اروپا معرفی شد، نسل جدید اوپل آسترا

مثل همیشه، برترین خودروی سال اروپا توسط هیئت داورانی گرد هم آمده از سرتاسر اروپا انتخاب می‌شود که امسال فینالیست‌های آن شامل ولوو XC90، اوپل آسترا هاچ بک، اشکودا سوپرب، مزدا MX-5، آئودی A4، جگوار XE و ب ام و سری ۷ می‌شوند و همانطور که وعده آن داده شده بود، برنده نهایی این لیست در نمایشگاه خودرویی ژنو معرفی شده است.

خودروی سال اروپا معرفی شد، نسل جدید اوپل آسترا
آسترا، خودروی سال اروپا

در این میان اوپل آسترا با رقابتی تنگاتنگ میان ولوو XC90، توانسته با کسب ۳۰۹ امتیاز به عنوان برترین خودرو شناخته شود و این در حالی است که ولوو XC90 با امتیاز ۲۹۴ در جایگاه دوم قرار گرفته است. پس از این دو خودرو با فاصله‌ای نسبتا زیاد، محصولاتی همچون مزدا MX-5 با ۲۰۲ امتیاز، آئودی A4 با ۱۸۹ امتیاز، جگوار XE با ۱۶۳ امتیاز، اشکودا سوپرب با ۱۴۷ امتیاز و در آخر هم ب‌ام‌و سری ۷ با ۱۴۳ امتیاز قرار گرفته‌اند.

خودروی سال اروپا معرفی شد، نسل جدید اوپل آسترا

سال گذشته نیز شاهد قهرمانی فولکس واگن پاسات به عنوان خودروی سال اروپا بودیم و یک سال قبل‌تر از آن یعنی در سال ۲۰۱۴ هم پژو با ۳۰۸ توانست این جایگاه را تصاحب کند. در سال ۲۰۱۳ نیز فولکس واگن گلف به عنوان بهترین خودروی سال انتخاب شده بود.

خودروی سال اروپا معرفی شد، نسل جدید اوپل آسترا
منبع : وب‌سایت خودروبانک
661
مطـالــب مرتـبــــط را بخوانید