با وجود استرس از رابطه خود لذت ببرید

گاهی استرس باعث می‌شود واقعاً سرحال نباشیم. در اینجا نکاتی آورده شده که کمک می‌کند حتی باوجود استرس از رابطه‌ی جنسی و زندگی خود لذت ببرید.

 

غذای سالم بخورید

یک رژیم غذایی سالم و متعادل و سرشار از سبزیجات، پروتئین و غلات می‌تواند قطعاً استرس شما را کاهش دهد، انرژی بدن را زیاد کرده و کمک کند بدنتان بهتر به نظر برسد.

 

ورزش کنید

شاید فکر کنید مشغله‌ی زیادی دارید یا خسته‌اید اما ورزش می‌تواند قطعاً به شما انرژی دهد. سه بار ورزش در هفته و هر بار به مدت بیست دقیقه تفاوت زیادی در سطح انرژی و سلامت بدن ایجاد می‌کند.

 

مسئولیت‌های خود را کم کنید

اگر کارهای زیادی به عهده‌ی شماست ابتدای موارد مهم را برای خود اولویت‌بندی کرده و به کارهای دیگری که ضروری نبوده و وقت شما را می‌گیرند نه بگویید. با این کار می‌توانید استرس خود را تا حد زیادی کاهش دهید.

 

کمک بگیرید

برای کارهایی که زمان و انرژی زیادی از شما می‌گیرند فردی را استخدام کنید مانند تمیز کردن خانه. با این کار استرس شما برای آن کار از بین خواهد رفت.

 

به‌اندازه‌ی کافی بخوابید

کمبود خواب باعث می‌شود بدن ضعیف شده و استرس زیادی را تجربه کنید. اگر نتوانید شب به‌اندازه‌ی کافی بخوابید شاید بهتر است با یک چرت میان‌روزی خوب خواب شب خود را جبران کرده و از فواید آن بهره‌مند شوید.

 

از روش‌های کاهش استرس کمک بگیرید

اگر مرتباً از یک یا چند مورد از تکنینک های کاهش استرس مانند مدیتیشن یا یوگا کمک بگیرید می‌توانید استرس و فشاری که در زندگی بر بدن و روح خود احساس می‌کنید را کاهش دهید.

 

بخندید

می‌گویند خنده کمترین فاصله میان دو فرد است. همچنین باید بدانید خنده روشی عالی برای کاهش استرس بوده و فواید بی‌نظیری برای روح و جسم دارد.

 

با دیگران در ارتباط باشید

گاهی هنگامی‌که استرس دارید و سرتان شلوغ است ( مانند وقتی‌که بچه‌دار شده‌اید و یا تغییرات مهمی در زندگی‌تان رخ‌داده است ) احساس می‌کنید بیشتر در رابطه‌ی خود جداشده و فاصله گرفته‌اید. اگر زمانی را صرف یک مکالمه‌ی عاطفی با همسر خود کنید احساس نزدیکی و علاقه‌ی بیشتری به او خواهید داشت. اگر به او بگویید چه چیزی باعث نگرانی و استرس شما شده است مجبور نیستید استرس بیشتری از مشکل پیش‌آمده را تحمل‌کنید.

 

حالت روحی خود را عوض کنید.

موسیقی، رایحه‌درمانی و یک محیط آرام همه می‌توانند فضایی برای عشق و آرامش ایجاد کنند. کمی آمادگی می‌تواند نتایجی عالی به همراه داشته باشد.

   آرام شروع کنید

شاید بخواهید رابطه‌ی خود را از یک نوازش ملایم شروع کنید، چیزی که شما و همسرتان را آرام کرده و استرستان را دور می‌کند. حذف استرس کمک می‌کند احساس نزدیکی بیشتری داشته باشید. حالا ببینید همه‌چیز چقدر خوب پیش خواهد رفت.

منبع : wiki.5040.ir
307
مطـالــب مرتـبــــط را بخوانید