پهپاد


با کوچکترین پهپاد جهان آشنا شوید

با گذشت زمان و پیشرفته‌تر شدن طراحی پهپادها، انتظارات کاربران از این روبات‌های پرنده بیشتر، پیچیده‌تر و متنوع‌تر می‌شود. برخی بر این عقیده‌اند که دولت‌ها باید قوانین سرسختانه‌ای را برای حضور پهپادها در آسمان شهر تصویب کنند و برخی دیگر نیز نگران مسائل امنیتی شامل سقوط این پرنده‌ها در شرایط مختلف هستند. از سوی دیگر شرکت‌های تولیدکننده نیز پهپادهای خود را با اهداف و ابعاد مختلف طراحی می‌کنند، برای مثال پهپادهای امداد، پهپادهای آتش نشان، پهپادهای شکارچی و غیره.

 

اکنون شرکت SKEYE مدعی ساخت کوچکترین پهپاد جهان همراه با یک سیستم دوربین به نام SKEYE Nano Drone شده است. همان طور که از نام این پهپاد بر می آید، Nano Drone یک دستگاه پرنده فوق کامپکت است که به یک کنترل کننده ساده و یک دوربین داخلی مجهز شده است.

پهپاد

ابعاد این پهپاد از یک پره تا پره دیگر تنها ۴ سانتی متر (۱٫۵ اینچ) است و وزن فوق سبک آن نیز موجب حیرت شما خواهد شد.

 

با وجود ابعاد بسیار کوچک این پهپاد می‌تواند به راحتی پرواز کرده، دور زده و تغییر جهت دهد. قیمت این پهپاد ۶۹ دلار تعیین شده است.

 

این پهپاد هم چنین به یک سیستم کنترل پرواز ۶ محوره مجهز شده است که امکان پرواز آسان و با ثبات را فراهم می‌کند، تنها کافی است این پهپاد را به هوا پرتاب کنید تا پرواز خود را آغاز کند. این پهپاد هم چنین دارای یک کنترلر کاملا پویا و درجه حساسیت ژیروسکوپ قابل تنظیم است، به این ترتیب کاربران می‌توانند برای کنترل دقیق این پرنده آن را در سه وضعیت مبتدی، سطح متوسط یا پیشرفته تنظیم کنند.

پهپاد

محدوده پرواز این پهپاد ۵۰ متر است و مجهز بودن آن به چراغ‌های LED درخشان به کاربر اطمینان می‌دهد که می‌تواند در تاریکی نیز پهپاد خود را به آسمان بفرستد. کارت حافظه میکرو اس ۲ گیگابایتی نیز امکان ذخیره تصاویر با کیفیت VGA را فراهم می‌کند.

 

 

 

پهپاد

 

پهپاد

 

پهپاد
منبع : techshot.ir
245
مطـالــب مرتـبــــط را بخوانید