ترس افراد را مستعد بیماری می‌کند

یک دستیار تخصصی طب سنتی گفت: “هم و غم”و ترس افراد را مستعد بیماری می‌کند.
محمدعلی زارعیان درباره ضرورت شاد بودن گفت: زمستان در مناطق معتدل فصلی سردی و رطوبت را به همراه دارد ولی در مناطق مرکزی ایران سردی بروز بیشتری دارد و رطوبت و خشکی یا در تعادلند یا معمولا خشکی غلبه دارد.
به گفته وی در طب سنتی ایران دستورات حفظ سلامتی یا اصطلاحاً اصول ششگانه ضروری سلامتی یا سته ضروریه از اهمیت بالایی برخوردار است که اصول ششگانه سلامتی شامل آب و هوا، خوردن، آشامیدن، حرکت و سکون، خواب و بیداری، احتباس و استفراغ است.
“هم و غم” احتمال بیمار شدن افراد را در طول فصل سرما بالا می‌برد
این دستیار تخصصی طب سنتی بیان داشت: همچنان که بیان شده است “هم و غم” از مواردی است که می‌تواند احتمال بیمار شدن افراد را در طول فصل سرما بالا ببرد.
زارعیان ادامه داد: لذا در طی فصل سرما افراد سعی کنند که با قرار گرفتن در جمع‌های خانوادگی و نیز جمع دوستان خوش مشرب و شاد از حضور آنها بهره ببرند و از اموری که افراد را دچار هم و غم می‌سازند مثل چک کردن روزانه اخبار صفحه حوادث روزنامه‌ها و گوش دادن به خبرهای ناگوار بپرهیزند.
وی اضافه کرد: از طرف دیگر افراد اوقات فراغت خودشان را با دیدن فیلم‌های ترسناک پُر نکنند چرا که ترس نیز از مواردی است که باعث ضعف بدن شده و مقاومت بدن در مقابل بیماری‌ها را کاهش می‌دهد.
زمستان فصلی که تشدیدکننده یا شروع کننده بیماری‌های سرد است
این دستیار تخصصی طب سنتی خاطر نشان کرد: زمستان فصلی است سرد و می‌تواند تشدیدکننده یا شروع کننده بیماری‌های سرد باشد و بهتر است که برای در امان ماندن از بیماری‌ها در این فصل از مصرف غذاهای سردمزاج مثل لبنیات و میوه‌های آبکی به ویژه شب‌ها پرهیز کرد.
منبع : تسنیم
661
مطـالــب مرتـبــــط را بخوانید