جاذبه‌های خاورمیانه‌ای!

خاورمیانه یکی از قدیمی‌ترین مناطق جهان با تاریخ غنی چند هزار ساله بوده و به واسطه این پیشینه تاریخی دارای جاذبه‌های گردشگری شناخته شده و مشهوری نیز است. البته برخی از کشورهای خاورمیانه طی چند سال گذشته با بهره گیری از فناوری‌های پیشرفته، انواع جاذبه‌های گردشگری مدرن را به جاذبه‌های باستانی این منطقه افزوده و بیش از پیش نام خود را در جهان مطرح کرده‌اند.

مصر

سفر به خاورمیانه بدون حضور در مصر و بازدید از جاذبه‌های تاریخی آن کامل نمی شود. اگر به معماری، تاریخ و باستان شناسی علاقمند هستید، مصر یکی از بهترین مقاصد گردشگری جهان برای شما محسوب می شود. مصر از تنوع مذهبی و فرهنگی جالب توجه‌ای برخوردار است. اهرام ثلاثه به تنهایی می توانند نفس را در سینه بازدیدکنندگان حبس کنند. مساجد مصر نیز افزون بر زیبایی دیداری، حس آرامش بخشی به گردشگران می بخشند. همچنین، کلیساها و معابد مصر از زیبایی‌های معماری منحصر به فردی برخوردار هستند. طی سفر به مصر بازدید از جیزه، ابو سیمبل، شرم الشیخ و لوکسور را فراموش نکنید.

اردن

آیا می خواهید بازدیدی از یکی شگفتی‌های هفتگانه جدید جهان داشته باشید؟ اردن یکی از مقاصد مناسب برای شما محسوب می شود زیرا شهر “پترا” یا “وادی موسی” که بهشت مسافران و یکی از سایت‌های فهرست میراث جهانی یونسکو است، در این کشور قرار دارد. صومعه “الدیر” و گنجینه‌ای به نام “الخزانه” در اردن قدمتی دو هزار ساله دارند. همچنین قلعه‌های بیابانی اردن نیز از جاذبه‌های گردشگری این کشور محسوب می شوند. “قصر الازرق” که به نام “دژ آبی” نیز شناخته می شود یکی از معروف‌ترین قلعه‌های بیابانی اردن است.

امارات

آیا اماکن باستانی برای شما جذابیتی نداشته و در پی جاذبه‌های مدرن و امروزی هستید؟ شهر دبی در کشور امارات مقصد گردشگری مناسبی برای شما محسوب می شود. روزهای گرم و آفتابی، شب‌هایی رنگارنگ و روشن، سواحلی زیبا و آب‌های نیلگون خلیج فارس، ساختمان‌های مدرن شهری و تورهای بیابانگردی از جمله گزینه‌هایی هستند که لحظاتی به یاد ماندنی در امارات را تضمین می کنند. “برج خلیفه”، بلندترین ساختمان حال حاضر جهان، “برج العرب”، تنها هتل هفت ستاره فعلی جهان و “دنیای فراری” از مشهورترین جاذبه‌های دبی هستند.

 

منبع : seeiran.ir
572
مطـالــب مرتـبــــط را بخوانید

مالدیوز بهشت استوا!