قلب


حقایقی جالب درباره قلب

محققان می گویند کار پمپاژ خون در قلب بسیار پیچیده است. شما نمی توانید بدون قلب زنده بمانید. کشف چگونگی حرکات قلب و تاثیر خنده و رفتارهای انسانی بر روی عملکرد آن همیشه موضوع مورد علاقه پژوهشگران بوده است.

  • سالهای متمادی گمان می شدکه بیماری های قلبی مختص مردان است اما امروزه مشخص شده است که که این خلاف حقیقت است. بیماری هی قلبی در امریکا سالانه جان ۵۰۰۰۰۰ زن را می گیرد. زنان اغلب دچار سفتی ماهیچه های قلب، درد و فشار در ماهیچه های قلب به همراه تهوع و درد عضلات فک و پشت می شوند.
  • احساساتی چون عشق هم می تواند سبب بهبود بیماری های قلبی شوند و هم اینکه فرد آرزو کند کاش می شد قلب دیگری داشته باشد. دانشمندان درپی یافتن راهی برای سلول درمانی بیماری های فیزیکی قلب هستند ، آنها می گویند در این مورد از سلول های بنیادی کمک می گیرند. در مطالعه ای دیگر دانشمندان موفق شدند تا از سلول های جنینی، قلب تازه ای را در آزمایشگاه بسازند.

 

love-2

 

  • بسیار جالب است که حیوان خانگی شما می تواند با شما ارتباط برقرار کند. مطالعه اخیر اسب را به لیست حیوانات پاسخگو به روابط انسانی اضافه کرده است. آنها می گویند قلب اسب هنگامی که انسان آن را نوازش می کند تندتر می زند. مطالعات در راستای بررسیرتاثیر رابطه سگ و انسان بر قلب سگ ها ادامه دارد.این همان چیزی است که می گویند دل به دل راه دارد.
  • برخی افراد به معنای واقعی قلب بزرگی دارند و این امر آنها را بیشتر مبتلابه بیمار های قلبی می کند. نوعی از این حالت که کاردیومیوپاتی اتساعی ( dilated cardiomyopathy) نامیده می شود زمانی اتفاق می افتد که بطن های قلب بزرگ تر از اندازه معمول شوند. بزرگی اندازه قلب می تواند سبب نارسایی قلبی شود.
  • خندیدن می تواند کاری کند که اشک از چشمان شما سرازیر شود مخصوصا زمانی که قاه قاه بخندید و این نشانه قلب خوشحال شماست. اما اگر خند ها شدید باشند می تواند سبب آسب به اندوتلیوم قلب شده و سبب بیماری های عروقی شود.
  • نوشیدنی های قرمز و مناسب می تواند شادی بخش قلب شما شود. تحقیقات نشان داده که استفاده از پالپ انگور در سلامتی قلب بسیار موثر است .همیشه پیرو قلب خود باشید و نوشیدنی برای قلب خود بنوشید.
  • در هردقیقه قلب شما خون را به تمام سلول های بدن شما می رساند و ۰۰۰/۱۰ ضربان دارد و ۲۰۰۰گالن اکسیژن را در رگ های خونی جابجا می کند. این کار بسیار سنگین برای عضله ای است که تنها اندازه مشت دست شماست.
  • قلب شکسته باعث می شود که فرد غش کند. جدایی از عشق و یا مرگ یکی از بستگان می تواند قلبی را بشکند و باعث سکته و مشکلات قلبی شود. هورمون های استرس که در این زمان ترشح می شوند می توانند سبب بی حس شدن قلب شوند. همه اینها سبب آسیب های قلبی و در نهایت سکته قلبی می شوند.

– این عضله ۱۰انسی سمبل عشق و محبت است. یونانیان براین عقیده اند که قلب جایگاه روح است و چینی ها می گویند قلب مرکز شادی است و مصریان باور دارند که عقل و عشق از قلب می آیند.

منبع : سلامت دیجیتال
1629
مطـالــب مرتـبــــط را بخوانید