خواص گیاه ریحان؛ استحکام استخوان

گیاه ریحان از قدیمی ترین و محبوب ترین گیاهان دارویی است و فواید درمانی بسیاری دارد. ریحان گیاه بومی ایران، هند و دیگر نقاط گرمسیر آسیا است. مهم ترین دلیل کاشت و پرورش این گیاه پرپشتِ سالانه، برگ ها و دانه های مفید آن هستند. بهترین شرایط برای رشد ریحان در آب و هوای گرمسیری است. یک گیاه کامل، به طور متوسط، ۱۰۰ سانتی متر ارتفاع دارد. برگ های آن سبز کمرنگ و نرم هستند.
برگ های ریحان حاوی میزان بالایی از ترکیبات شیمیایی گیاهی هستند که دارای خواص پیشگیری از بیماری و بهبود سلامت هستند.
ریحان دارای فلاونوئیدهای پلی فنلی زیادی است. این ترکیبات دارای خواص آنتی اکسیدانی هستند.
برگ های ریحان دارای چندین روغن ضروری و مفید مانند اوژنول، سیترونلول، لینالول، کیترال، لیمونن و ترپینئول است. این ترکیبات دارای خواص ضدتورمی و ضدباکتریایی هستند.
ریحان فاقد کالری و کلسترول است و سرشار از مواد مغذی، مواد معدنی و ویتامین های ضروری است که بدن برای سلامت مطلوب به آنها نیاز دارد.
ریحان منبع فوق العاده ای از کاروتن بتا، ویتامین A، کریپتوکسانتین، لوتئین و زی زانتین است. این ترکیبات به پاکسازی بدن از رادیکال های آزاد مشتق از اکسیژن و گونه های اکسیژن فعال (ROS) کمک می کنند؛ این مواد در پیرسازی بدن و فرآیندهای مربوط به بیماری های مختلف شرکت دارند.
زی زانتین (یک ترکیب فلانوئیدی کاروتینوئیدی) جذب شبکیه چشم می شود و از رسیدن اشعه های UV به شبکیه جلوگیری می کند. تحقیقات نشان داده اند که گیاهان، میوه ها و سبزیجات سرشار از آنتی اکسیدان زی زانتین، از بیماری ماکولا وابسته به سن، به خصوص در سن بالا جلوگیری می کند.
۱۰۰ گرم برگ ریحان تازه حاوی ۵۲۷۵ میلی گرم یا ۱۷۵ درصد از ویتامین A مورد نیاز روزانه است. ویتامین A دارای خواص آنتی اکسیدانی است و برای قوه بینایی ضروری است. این ویتامین برای ترشحات مخاطی طبیعی و پوست نیز لازم است. ثابت شده است که مصرف مواد طبیعی حاوی این ویتامین، بدن را در برابر سرطان های ریه و حفره دهان حفظ می کند.
ویتامین K موجود در ریحان، برای بسیاری از عامل های انعقاد موجود در خون لازم است و نقش مهمی را در استحکام استخوان ها ایفا می کند.
ریحان منبع خوبی از مواد معدنی همچون پتاسیم، منگنز، مس و منیزیم است. پتاسیم جزء مهمی از سلول و مایعات بدن است و به کنترل ضربان قلب و فشار خون کمک می کند. منگنز به عنوان مکمل آنزیم آنتی اکسیدانی سوپراکسید دیسموتاز عمل می کند.
برگ های ریحان منبع عالی از آهن هستند. آهن جزئی از هموگلوبین گلوبل های قرمز خون است و در اکسیژن رسانی خون نقش دارد.
برگ های ریحان حاوی روغن های ضروری و مفید همچون اوژنول، سیترونلول، لینالول، کیترال، لیمونن و ترپینئول است. این ترکیبات دارای خواص ضدتورمی و ضدباکتریایی هستند.
دارای خواص ضدتورمی است و بر ضد آنزیم سایکلوکسیژناز (COX)عمل می کند. این خاصیت مهارکنندگی آنزیم، ریحان را به یکی از درمان های مهم برای بیماری های تورمی همچون آرتریت روماتوئید، آرتروز و بیماری های مربوط به ورم روده تبدیل کرده است.
روغن ریحان خواص ضدعفونی کنندگی دارد و بسیاری از باکتری های بیماری زا همچون استافیلوکوکوس، انتروکوکسی، شیگلا و سودوموناس را مهار می کند.
چای ریحان (آب ریحان دم کرده) برای تهوع مناسب است و دارای خاصیت ضدعفونی خفیف است.

منبع : طبنا نيوز
241
مطـالــب مرتـبــــط را بخوانید