خودروی هیبریدی جدید لکسوس

پس از رونمایی اولیه در اوایل هفته جاری، شرکت خودروسازی لکسوس جزییات مربوط به لکسوس LC 500h هیبریدی را منتشر کرد و اعلام کرد که در نمایشگاه خودرویی ژنو ۲۰۱۶، این محصول را در معرض دید عموم قرار خواهد داد.

معرفی رسمی لکسوس LC 500h هیبریدی

شایعات درست بود، پیش از این اطلاعاتی در رابطه با پیشرانه بکار رفته در این خودرو منتشر شده بود که بیشتر جنبه شایعه داشت، ولی حالا لکسوس مهر تاییدی بر آن‌ها زد و اعلام کرد که برای تامین نیروی مورد نیاز این خودرو، از سیستم محرک هیبریدی متشکل از پیشرانه‌ای شش سیلندر ۳٫۵ لیتری در کنار موتوری الکتریکی استفاده کرده است.

معرفی رسمی لکسوس LC 500h هیبریدی

این سیستم محرک هیبریدی برای انتقال نیروی تولیدی پیشرانه درون سوز از جعبه دنده‌ای چهار سرعته اتوماتیک با قابلیت تعویض دنده دستی استفاده کرده و برای حمایت موتور الکتریکی نیز از باتری‌های لیتیوم یونی کمک گرفته که در حالت ترکیبی، قدرتی ۳۵۴ اسب بخاری بدست می‌آید.

معرفی رسمی لکسوس LC 500h هیبریدی
وزن باتری بکار رفته روی لکسوس LC500h تنها ۵۰ کیلوگرم است

علاوه بر سیستم محرک جدید، شرکت سازنده اعلام کرده که برای کاهش وزن این خودرو اقدام به استفاده از قطعات آلومینیومی در بدنه کرده است که می‌توان از موارد استفاده آن در ساخت کاپوت موتور، گلگیرهای جلو و عقب، پوسته بیرونی درب‌های ورود و خروج سرنشینان در کنار سقف فیبرکربنی و رینگ‌های ۲۰ اینچی آلیاژی آلومینیومی اشاره کرد که منجر به کاهش وزن بی نظیر این خودروی اسپرت کوپه شده است. وزن باتری‌های بکار رفته در این خودرو هم تنها ۵۰ کیلوگرم اعلام شده که در کنار موتوری الکتریکی سبک وزن، می‌تواند در عملکرد بهتر خودرو بسیار تاثیر گذار باشد.

معرفی رسمی لکسوس LC 500h هیبریدی

معرفی رسمی لکسوس LC 500h هیبریدی

منبع : وب‌سایت خودروبانک
140
مطـالــب مرتـبــــط را بخوانید