زنان شاغل بیشتر نوزادان کم وزن به دنیا می‌آورند

عضو انجمن متخصصین زنان و زایمان عدم استراحت و تغذیه ناکافی را از جمله مشکلات زنان باردار شاغل برشمرد و گفت: زنان شاغل نسبت به زنان خانه‌دار بیشتر نوزادانی با وزن غیر معمول به دنیا می‌آورند.
عبدالرسول اکبریان در رابطه با دوران بارداری و مراقبت ویژه این دوران اظهار داشت: دوران بارداری برای زنان و فرزندان آنها بسیار حائز اهمیت است و خانواده باید به صورت ویژه نسبت به این مسئله حساسیت داشته باشد.
وی افزود: مراقبت دوران بارداری برای زنانی که شاغل هستند نیز بسیار مهم بوده چرا که زنان شاغل به دلیل اینکه زمان کمتری به خود اختصاص می‌دهند در واقع تغذیه آنها به صورت کامل رعایت نمی‌شود و اصولا بچه‌هایی کوچکتر از وزن معمولی به دنیا می‌آورد.
استاد دانشگاه علوم پزشکی ایران عدم استراحت و تغذیه ناکافی را از جمله مشکلات زنان باردار شاغل برشمرد و تاکید کرد: همه زنان باردار باید تحت مراقبت متخصص زنان و زایمان باشند و در صورت خسته شدن طی روز به صورت کامل به استراحت بپردازند.
اکبریان وزن نوزادان به دنیا آمده زیر 2.5 کیلو را غیر عادی و غیرمعمول برشمرد و عنوان کرد: زنان شاغل استرس بیشتری نسبت به زنان خانه‌دار داشته و این مسئله فشار خون آنها را نیز تحت تاثیر قرار می‌دهد.
وی استرس را ریشه بسیاری از دردها در بدن برشمرد و گفت: زنان باردار باید به تغذیه، استراحت خود توجه کنند و از هرگونه استرس به شدت بپرهیزند.
عضو انجمن متخصصین زنان و زایمان با اشاره به اینکه قند مادران باردار نیز باید تحت نظر پزشک باشد تصریح کرد: گاهی مواقع دیابت در مادران باردار سبب شکاف کام در جنین می‌شود. همچنین مشکلات گوارشی و قلبی برای آن به همراه دارد.
اکبریان با اشاره به مانیتورینگ نوزاد گفت: خوشبختانه امروزه استفاده از مانیتورینگ نوزاد در اکثر بیمارستان‌ها امکان‌پذیر است و این مسئله سبب می‌شود که اگر در حین زایمان جنین تحت تاثیر خفگی قرار گرفته به موقع مادر سزارین شود. این مسئله به ویژه در مادرانی که فشار خون بالایی دارند بسیار موثر است.

منبع : فارس
730
مطـالــب مرتـبــــط را بخوانید