كدبانوگری فوت وفن هایی دارد

از آشپزی گرفته تا خانه داری. در این نوشتار می توانید فوت وفن های رفع بوی بد سفره، خاموش كردن ماهیتابهٔ آتش گرفته، ضدعفونی كردن لوازم بهداشتی و… را بیاموزید.

صاف كردن میله كاموا :

میله های كاموا را پس از كج وكوله شدن دور نیندازید بلكه مدت كوتاهی در محلول سركه داغ قرار دهید تا نرم شوند بعد از نرم شدن آن ها را به آسانی و با دقت صاف نمایید و برای سفت شدن مجدد، میله ها را در آب یخ یا در یخچال قرار دهید.

نو كردن فرچه ناخن :

اگر فرچه یا برسی كه با آن زیر ناخن هایتان را پاك می كنید نرم شده و دیگر بخوبی زیر ناخن های شما را پاك نمی كند آن را یك ربع ساعت در محلولی كه نیمی از آن آب و نیمی دیگر سركه است بخیسانید.

وقتی تابه آتش می گیرد :

هنگامی كه تابه روی اجاق گاز به دلایل مختلف آتش گرفت، به جای اینكه سعی كنید با فوت كردن یا ریختن آب، آتش را خاموش كنید فورا یك سینی را روی تابه بگذارید تا پس از اتمام اكسیژن آتش خاموش شود.

الكل بهترین ماده ضدعفونی :

برای ضدعفونی كردن وسایلی مانند ریش تراش یا برس سر، پنبه ای را آغشته به الكل كنید و روی آن ها بكشید تا كاملا ضدعفونی شوند.

رفع بوی بد سفره :

اگر می خواهید رومیزی و سفره نایلونی ضخیم شما همیشه تمیز باشد و بوی غذا و چربی ندهد، هر بار پس از استفاده با آب و كمی سركه به وسیله یك قطعه ابر سفره را پاك كرده و خشك نمایید.

 

 

منبع : jamejamonline.ir
347
مطـالــب مرتـبــــط را بخوانید