لاستیک‌های آینده این شکلی خواهند بود

معمولا اغلب شرکت‌های لاستیک سازی و قطعه سازی به دنبال بهترین نوع لاستیک‌های امروزی هستند، ولی گودیر (Goodyear)، یکی از شرکت‌های برتر لاستیک سازی جهانی از ابتدا علاوه بر تولید بهترین نوع لاستیک‌ها برای خودروهای سبک و سنگین و مسابقه‌ای داخل پیست، سیاست اختراع و نوآوری را هم در برنامه کاری خود گنجانده و تاکنون مدل‌های مختلفی از لاستیک‌های استاندارد را تولید کرده است، ولی این‌بار در نمایشگاه خودرویی ژنو اوج هنر و خلاقیت خود را با معرفی لاستیکی کروی شکل تحت عنوان ایگل- 360 (Eagle-360) به نمایش گذاشته است.
لاستیک‌های گودیر “ایگل – 360” همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید برای خودروهای آینده با قابلیت رانندگی خودکار در حالتی کروی شکل طراحی شده که درون آن قطعه فلزی برای ایجاد میدان مغناطیسی تعلیقی گنجانده شده است. گودیر در خصوص نحوه حرکت دادن این لاستیک‌ها نیز به صفحات مغناطیسی قطارهای سریع السیر اشاره داشته و در ادامه افزوده که به دلیل فاصله داشتن لاستیک‌ها نسبت به بدنه و نگهداری آن‌ها در یک میدان مغناطیسی، راحتی مثال زدنی را هم برای سرنشینان این دسته از خودروها فراهم می‌آورد که دیگر نیازی به طراحی سیستم تعلیقی مجزا برای آن‌ها نیست.

از همه مهم‌تر، حالت کروی شکل لاستیک‌ها آن را قادر به حرکت در تمامی جهات می‌کند و می‌تواند از قدرت مانور بی‌نظیر خود برای پارک کردن بی دردسر استفاده کرد و به سادگی اتومبیل را در جهت‌های مختلف با وجود ثابت بودن کابین، حرکت داد. درضمن این لاستیک‌ها به صورت تطبیق پذیر ساخته شده‌اند و با ورود آن‌ها به سطوح مرطوب، حالت ارتجاعی آن‌ها افزایش پیدا کرده و مقاومت کمتری نسبت به سطوح خشک برای افزایش چسبندگی به خود می‌گیرد.
البته تمامی گفته‌های بالا به صورت تئوری مطرح شده و هنوز آزمایشی واقعی بر روی آن صورت نگرفته و تنها به صورت کامپیوتری به آزمایش آن پرداخته‌اند.

منبع : وب‌سایت خودروبانک
663
مطـالــب مرتـبــــط را بخوانید