ماساژ آیورودیک (Ayurvedic Massage) : ماساژ همراه با روغن

در دنیای امروز که مملو از شتابزدگی و رقابت است، با افزایش آلودگی هوا و آب و آلودگی صوتی ، سیستم عصبی افراد مرتباً در معرض استرس و اضطراب قرار می گیرد  و به دلیل استفاده از مواد نگهدارنده در مواد غذایی نیز ، مواد شیمیایی بیشتری به سطح سلولی بدن نفوذ کرده و غدد بطور مداوم در حال تحریک بیش از حد هستند. ماساژ یکی از معدود درمان های شناخته شده برای مدیریت این عوارض است. ماساژ منظم، همراه با خوردن غذاهای طبیعی، نوشیدن آب خالص و انجام تمرینات ورزشی در نور طبیعی خورشید و محیطی بدور از آلودگی، فوق العاده سودمند است.

    آیورودا یکی از قدیمی ترین سیستمهای پزشکی در جهان می باشد که انسان را در ارتباط با محیط پیرامونش می بیند. ماساژ آیورودا نیز با بهره گیری از روغنهای گیاهی به درمان و تسکین بیماری های خاص مانند آرتروز، روماتیسم، سیاتیک و بیخوابی تا حد زیادی کمک می کند.

  ماساژ آیورودیک در دو سطح فیزیکی و ذهنی کار می کند. ازنظر فیزیکی به تقویت و بهبود تمامی سیستمهای بدن مانند سیستم ایمنی، تنفسی، اعصاب، غدد درون ریز، گردش خون، سیستم عضلانی، اسکلتی، سیستم گوارش و لنفاوی کمک می کند و به ترمیم جسمی و جوانسازی آن کمک شایانی می کند . ماساژ در سطح ذهنی نیز  آرامش عمیقی به همراه دارد و احساس بسیار خوشایند و مطبوعی به فرد می دهد . ماساژ می تواند ذهن را از پریشانی دور ساخته و آرامش کامل ایجاد نماید.

منبع : پرشین بلاگ
1222
مطـالــب مرتـبــــط را بخوانید

طب آیورودیک