مردمی که از نظر روانی قوی اند بعضی کارها را انجام نمی دهند

مردمی که از نظر روانی قوی هستند، عادت های سالمی دارند. آنها احساسات، افکار و رفتارشان را به گونه ای مدیریت می کنند که به موفقیت شان در زندگی ختم می شود. اینجا لیست تمام کارهایی است که آنها انجام نمی دهند و اگر شما هم این موارد را رعایت کنید می توانید از نظر روانی قوی شوید.

1- وقت شان را برای احساس تأسف برای خود تلف نمی کنند.
کسانی که از نظر روانی قوی هستند گوشه ای نمی نشینند و در مورد شرایط شان و اینکه دیگران چگونه با آنها رفتار می کنند تأسف نمی خورند. در عوض مسئولیت نقش خود در زندگی را بر عهده می گیرند و می دانند که زندگی همیشه آسان یا عادلانه نیست.

2- قدرت خود را از دست نمی دهند.

این افراد اجازه نمی دهند که دیگران کنترل شان کنند و کسی را هم زیر سلطه خود نمی گیرند. آنها چیزهایی از این قبیل نمی گویند:”رئیسم باعث می شود احساس بدی داشته باشم”. چون فهمیده اند که روی احساسات شان کنترل دارند و این انتخاب را دارند که چگونه واکنش نشان دهند.

3- از تغییرات خجالت نمی کشند.

کسانی که از نظر روانی قوی هستند سعی نمی کنند از تغییرات جلوگیری کنند. در عوض آنها از تغییرات مثبت استقبال می کنند و مایلند انعطاف پذیر باشند. آنها می دانند تغییر اجتناب ناپذیر است و باور دارند که می توانند خود را با تغییرات انطباق دهند.

4- انرژی شان را در مورد چیزهایی که نمی توانند کنترل کنند هدر نمی دهند.

شما هیچ گاه از این افراد نمی شنوید که در مورد گم کردن چمدان شان یا گیر کردن در ترافیک ناله و شکایت کنند. در عوض آنها تمرکزشان را روی چیزهایی می گذارند که می توانند در زندگی کنترل کنند. آنها درک می کنند که گاهی اوقات تنها چیزی که می توانند کنترل کنند نگرش آنهاست.

5- نگران این نیستند که همه را از خود خشنود کنند.

این افراد تشخیص می دهند که لازم نیست همیشه همه را خشنود کنند. آنها هر جا که لازم باشد از گفتن” نه” یا صحبت کردن نمی ترسند؛ تلاش می کنند عادل و مهربان باشند، اما اگر چیزی آنها را خوشحال نمی کند، می توانند با ناراحت بودن دیگران کنار بیایند.

6- از ریسک های حساب شده نمی ترسند.

این افراد ریسک های بی پروایانه و احمقانه نمی کنند، اما ریسک های حساب شده برایشان اهمیتی ندارد. آنها قبل از تصمیم گیری های بزرگ وقت خود را صرف سنجیدن خطرات و مزایای آن می کنند و قبل از هر کاری به طور کامل از جنبه های منفی بالقوه آن آگاه می شوند.

7- در گذشته ها سیر نمی کنند.

این افراد وقت شان را برای گذشته ها و آرزوی این که کاش همه چیز متفاوت بود تلف نمی کنند. آنها به گذشته شان اعتراف می کنند و می توانند بگویند که از گذشته شان چه درس هایی گرفته اند. به هر حال آنها همواره به فکر تجارب بد گذشته شان یا خیال بافی در مورد روزهای پر افتخارشان نیستند. در عوض در زمان حال زندگی می کنند و برای آینده شان برنامه ریزی می کنند.

8- اشتباهات شان را بارها و بارها تکرار نمی کنند.

این افراد مسئولیت رفتارهایشان را قبول می کنند و از اشتباهات گذشته شان درس می گیرند؛ در نتیجه اشتباهات شان را بارها و بارها تکرار نمی کنند. در عوض حرکت می کنند و در آینده تصمیم های بهتری می گیرند.

9- از موفقیت دیگران خشمگین نمی شوند.

این افراد از موفقیت دیگران خوشحال می شوند و آن را درک می کنند. به کسانی که از آنها بهتر هستند حسودی نمی کنند. در عوض می دانند که موفقیت با تلاش بسیار به دست می آید و مایل هستند که با تلاش به موفقیت دست پیدا کنند.

10- بعد از اولین شکست تسلیم نمی شوند.

کسانی که از نظر روانی قوی هستند شکست را دلیلی برای تسلیم شدن نمی بینند. در عوض آنها از شکست به عنوان فرصتی برای رشد و بهبود استفاده می کنند. مایلند آنقدر تلاش کنند تا به موفقیت دست پیدا کنند.

11- از لحظات تنهایی نمی ترسند.

این افراد می توانند تنهایی را تحمل کنند و از سکوت نمی ترسند. آنها نمی ترسند که با افکار خود تنها باشند و می توانند زمان های استراحت شان را پربار کنند. آنها همیشه برای همراهی و سرگرمی به دیگران وابسته نیستند و می توانند به تنهایی هم خوشحال باشند.

12- حس نمی کنند که دنیا چیزی به آنها بدهکار است.

کسانی که از نظر روانی قوی هستند حس نمی کنند که همیشه در زندگی محق هستند. آنها با این طرز تفکر متولد نمی شوند که بقیه باید از آنها مراقبت کنند یا دنیا باید همه چیز به آنها بدهد. در عوض به دنبال فرصت های مبتنی بر شایستگی هایشان هستند.

13- به دنبال این نیستند که سریع به نتیجه برسند.

این افراد چه در حال تلاش برای بهبود سلامتی شان باشند، چه در حال شروع یک کار جدید، منتظر این نیستند که فوراً به نتیجه برسند. در عوض مهارت ها و زمان شان را برای بهترین قابلیت ها به کار می گیرند و می دانند که تغییر واقعی به زمان نیاز دارد و طول می کشد.

منبع : phow.ir
533
مطـالــب مرتـبــــط را بخوانید