نکاتی از کلم پیچ که تاکنون نمی دانستید

این گیاه سرشار از آنتی اکسیدان ، ویتامین، مواد معدنی و ترکیبات گیاهی مغذی است.

این گیاه حاوی سولفور ، گلوتاتیون، لوتئین و زئاگزانتین است که برای بینایی بسیار مفید است.

این گیاه دارای ترکیباتی است که سبب محافظت فرد دربرابر نور خورشید می شود.اگر کلم پیچ را همراه روغن زیتون و آووکادو مصرف کنید خواص آن چند برابر خواهد شد.4-2

طبق مطالعه چاپ شده در Cancer Prevention Research مشخص شده است که کلم دارای خاصیت ضد سرطانی است.

این سبزی دارای ترکیبی به نام glucosinolate phytonutrients است که در پیشگیری از رشد سلول های سرطانی نقش مهمی دارد.

4-3

 

شما می توانید آن را به ترکیب سالاد ، املت صبحانه اضافه کرده و یا کنار مرغ و ماهی استفاده کنید و حتی می توان به عنوان تنقلات از چیپس آن استفاده کنید.

کلم پیچ گیاهی است مفید برای قوه بینایی ما چرا که حاوی مقادیر بالایی از لوتئین و زئاگزانتین است . این گیاه همچنین حاوی مقادیر بالایی از کلسیم است که برای استخوان ها بسیار مفید است.

4-4

 

کلم پیچ به دلیل اینکه مقادیر بالایی از آهن و فلاوونوئیدها را داراست در پیشگیری از سکته های مغزی کمک بزرگی است ، درعین حال که حامل خوبی برای اکسیژن نیز محسوب می گردد.

براساس مطالعه منتشر شده در Journal of the American Board of Family Medicine ، کلم پیچ دارای مقدار بالایی از فیبر است که در کاهش قند خون نقش دارد و در درمان یبوست نیز کمک بزرگی محسوب می گردد.

این سبزی پر خاصیت دارای بیشترین مقدار ویتامین A در بین تمام انواع سبزیجات است. همچنین باید گفته شود که اگر مرکبات ۱۱۳% نیاز ویتامین C مورد نیاز را تامین می کند ، کلم پیچ ۱۳۴% مقدار این ویتامین را داراست.

جالب است بدانید که این گیاه می تواند حاوی مقادیر زیادی آفت کش باشد پس حتما نوع ارگانیک آن را انتخاب کنید.

4-5

انواع مختلفی از کلم وجود دارد ، بسته به این که کدام نوع آن را خریداری کنید می توانید به همان نسبت از فوایدآن بهره ببرید.

کلم به دلیل این که می تواند شما را تا مدت طولانی سیر نگه دارد در کاهش وزن همراه خوبی برای شما خواهد بود.

4-6

منبع : سلامت دیجیتال
226
مطـالــب مرتـبــــط را بخوانید