هیچوقت یک فرد چاق را مسخره نکنید چون…!

محققان دریافتند که افراد چاق وقتی که مورد تمسخر یا قضاوت دیگران قرار می گیرند, این امر باعث مرگ زود هنگام آنها می شود.

مسخره کردن افراد چاق باعث مرگ آنها می شود

محققان آمریکایی دریافتند که قضاوت یا مسخره کردن افراد به دلیل وزن آن ها می تواند تاثیر بلند مدت بر آن ها گذاشته و منجر به مرگ زودهنگام آن ها شود.

محققان دانشکده پزشکی دانشگاه فلوریدا به بررسی پژوهش های مختلف بر روی ۱۸ هزار نفر پرداخته و بر گزارشاتی متمرکز شدند که بر تبعیض وزنی اشاره داشتند. آن ها نشان دادند در افراد چاقی که مورد تحقیر و تبعیض قرار گرفته اند، احتمال ابتلا به بیماری های مزمن و نارضایتی و نهایتا مرگ و میر افزایش می یابد.

محققان اظهار کردند: افراد چاقی که در معرض تبعیض هستند، خطر مرگ آن ها را بیشتر تهدید می کند، نه به دلیل اضافه وزن، بلکه به این دلیل که دیدگاه افراد درباره آن ها اشتباه است.

این بررسی نشان داد، خطر مرگ در افراد چاق که مورد تبعیض قرار گرفته اند، ۶۰ درصد بیشتر است.

به گفته محققان، برخی افراد بر این باورند که تحقیر فرد درباره وزن منجر به ایجاد انگیزه برای کاهش وزن می شود و برای سلامتی فرد مفید است، اما برخلاف چنین باورهای اشتباهی، اثرات روانی منجر به اضافه وزن و افزایش خطر مرگ و میر در این افراد می شود.

محققان در بررسی های گذشته خود، شاخص توده بدنی، سلامت ذهنی، بیماری، افسردگی، سیگار و فعالیت جسمانی را مورد مطالعه قرار داده بودند، اما این برای اولین بار بود که رابطه بین خطر مرگ و میر و تبعیض وزنی مورد مطالعه قرار گرفته است

منبع : akairan.com
279
مطـالــب مرتـبــــط را بخوانید