“پله‌هایی به سمت بهشت” یک گردشگاه بی‌نظیر

هاوایی مکانی پر از گردشگاه‌های زیبا است. هر کسی مکان‌های مورد علاقۀ خود را برای دیدن طلوع و غروب آفتاب، برای ایجاد هیجان و آرامش، یا برای ورزش و پیاده‌روی، دارد. اما تنها یک گردشگاه است که مقداری از هر کدام از اینها را در خود گنجانده است: مناظر مختلف، آدرنالین بالا، خلوت بودن، آرامش و … حتی غیر قانونی بودن.

پله‌های هایکو در اواهو – که به اسم “پله‌هایی به سمت بهشت” نیز شناخته می‌شود، گردشگاهی است که به نظر ما از تمام مکان‌های دیگر در هاوایی بی‌نظیرتر است.

این پلکان که در کوهستان پهناور کولاو واقع شده است، شامل 3922 پله می‌شود که به قلۀ پوو کیهیاکاهو می‌رسد. این پلکان در ابتدا از جنس چوب بوده و هنگام جنگ جهانی دوم تاسیس شده است تا نظامی‌ها بتوانند به یک آنتن ایستگاه رادیویی در 2000 پایی کوه دست پیدا کنند. ولی در سال 1950، این پله‌ها با پله‌های آهنی جایگزین شدند و در انتهای مسیر نیز یک ایستگاه ردیابی نیروی دریای تاسیس شد.

البته این ایستگاه ردیابی نیز از 1980 به بعد تعطیل شده و امروزه حتی وارد شدن به این مکان غیر قانونی است. برای اکثر روز یک نگهبان جلوی ورودی آن می‌ایستد و شرکت دارنده صاحب این منطقه از گردشگران می‌خواهد که تعهد دهند و یک میلیون دلار برای بیمه نزد آنها بگذارند.

اما این جلوی گردشگران و عکاسان را نگرفته است که به بالای آن نروند.

برخی از ترسناکترین خطرات این مکان در همان ابتدای راه قرار دارند، وقتی که شما مجبورید از یک نردبان بصورت عمودی از شیب شدید کوه بالا روید. البته بلافاصله بعد از آن، پلکان شما را از بزرگراه شلوغ در پائین دور می‌کند و در میان دامنه‌های کوه شما را به پیش می‌برد، که مناظر آن هم هیجان‌انگیز و هم ترسناک هستند. خوشبختانه، تعدادی از مکان‌ها در طول راه این را به یاد شما می‌اندازند که به اطراف نگاه کرده و از کوه سبز در بالای خود، آب درخشان در پائین خود و آفتاب رها در ابرها در اطراف خود توجه کنید. در ادامه می‌توانید به تماشای تصاویری از این مکان گردشگری بپردازید که توسط کسانی که موفق به رفتن به این مکان شده‌اند در اینترنت پخش شده است.

 

منبع : touristha.ir
672
مطـالــب مرتـبــــط را بخوانید

اهرام در سودان