کیا موهاوی 2016 تولید شد

برند موهاوی بار دیگر توسط شرکت خودروسازی کیا تولید شد، ولی با شکل و شمایلی متفاوت‌تر. خودرویی که در بازار روسیه به عنوان محبوب‌ترین خودرو شناخته می‌شود و همچنان هم به صورت محلی در این کشور تولید می‌شود.

ممکن است که شرکت خودروسازی کیا به جدید و متفاوت بودن این خودرو اشاره کند، ولی در اصل آن چیزی که ما مشاهده می‌کنیم، یک نسخه فیس لیفت شده از کیا موهاوی است که با تغییراتی سطحی دوباره معرفی شده است. این خودرو براساس گفته‌های این شرکت، به یک پیشرانه 3 لیتری دیزلی شش سیلندر توربو مجهز شده که با بهره وری سوخت بهتر، می‌تواند قدرتی 260 اسب بخاری و گشتاوری 347 نیوتن متری تولید کند. علاوه بر این، جعبه دنده‌ای 8 سرعته اتوماتیک هم به تبدیل و انتقال قدرت تولیدی پیشرانه خواهد پرداخت که مصرف سوخت این پیشرانه را از 10.7 لیتر به 9.3 لیتر در هر صد کیلومتر رسانده است.

از لحاظ بصری و طراحی هم می‌توان جلوپنجره‌ای جدید و متفاوت را بر پیشانی این شاسی بلند مشاهده کرد که در اطراف آن از چراغ‌های جدید LED و پروژکتورهای HID جدید استفاده شده است. علاوه بر این‌ها، مجموعه سپر هم تغییراتی به خود دیده و مهم‌تر از این‌ها، قرارگیری لوگویی متفاوت در میان جلوپنجره خودرو است که برای اولین بار در صنعت خودرو استفاده شده است. البته برخی‌ها به این موضوع اشاره می‌کنند که همچون جنسیس برای هیوندای، همچون کوروت برای شورلت، این شاسی بلند هم خودرویی لوکس در زیر چتر حمایت شرکت خودروسازی کیا است.

برای داخل کابین هم می‌توان پنل‌های چوبی و روکش‌‌های چرمی مرغوب و سیستم تهویه مخصوص برای صندلی‌ها را مشاهده کرد که به لوکس‌تر شدن این برند کمک می‌کند و برای بخش ایمنی هم جدیدا از سیستم هشدار نقاط کور، سیستم کمک حرکتی در تپه‌ها، سیستم مانیتورینگ چهار دوربینه، سیستم کمک پارک، سیستم هشدار برخورد از جلو، سیستم پایداری الکترونیکی و کیسه‌های هوای ایمنی پرده‌ای اشاره داشت که سطح ایمنی این خودروی تولید شده در 2008 را با استاندارد‌های روز مطابقت داده است.

 

منبع : وب‌سایت خودروبانک
522
مطـالــب مرتـبــــط را بخوانید